снег

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

"Чарівна скриня"

Вони були першими.
Бібліотекар Вікторія Колода
 разом з членами клубу.2013 р.

Клуб вмілих і допитливих "Чарівна скриня".

Читати. Думати. Творити. Цінувати -

ці слова є гаслом дитячого об'єднання за інтересами, що вже десять років діє при нашій бібліотеці. КВіД «Чарівна скриня» збирає дітей, які люблять читати, пізнавати, творити, цікаво і корисно проводити вільний час.

Увага!!! НАСТУПНА ЗУСТРІЧ!!! Орієнтовно 7.05.2023♥♥♥ (Детальна інформація про те, що з собою брати з'явитьсч у групі Viber ближче до вказаної дати.)   

З собою: 


Діти повинні жити у світі
краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.     
 (В. Сухомлинський)


Наші зутрічі   

3.03
Бібліотека знову зібрала своїх клубенят щоб продовжити еко-мандрівку "До крижаних островів".

Якщо минулого разу говорили здебільшого про білих ведмедів-господарів холодних просторів та про глобальне потепління, яке є однією з причин зникнення популяцій цих ведмедів, то цього разу в ігровій формі знайомилися детальніше з екологічними проблемами: кліматична криза, експлуатація природних ресурсів, забруднення атмосфери, парниковий ефект, використання побутової хімії, велетенські накопичення пластику в океанських водах... Це все стає причиною не лише танення льоду в найбільш холодних місцях на Землі, зникненню білих ведмедів а й зникненню інших видів флори та фауни нашого дому, нашої планети.


Щоб діти не забували про екологію та вплив людини на природу, ми виготовили на сьогоднішньому засіданні КВІД білих ведмедиків з бісеру.
Природа забезпечила людину всім необхідним для її існування. Для свого виживання людина має дбати про збереження тваринного і рослинного світу в усьому його розмаїтті.





25. 02

27 лютого відзначається Міжнародний день білого ведмедя. Білий ведмідь занесений до Міжнародної Червоної Книги та потребує охорони, оскільки, в зв’язку з глобальним потеплінням та зменшенням кількості морської криги за Полярним колом, популяція білих ведмедів зменшується.

З цієї нагоди в #Лубенській_міській_бібліотеці_для_дітей провели еко мандрівку «Куди зникають білі ведмеді?». Діти дізнались цікаві факти про особливості організму, умови та спосіб життя хижака, відповідали на запитання вікторини «Крок до природи». Їм також було запропоновано прочитати вірші про білого ведмедя та згадати мультфільми про нього. Після цікавих фактів про північного ведмедя, був проведений майстер клас «Ведмідь на крижині», на якому діти виготовляли об’ємного хижака із картону.

Всі впорались на відмінно. По закінченню майстер класу із задоволенням пограли в рухливу гру «Ведмеді-тюлені», де поділившись на дві команди, виконували різні завдання. А завершилась еко мандрівка чаюванням зі смачними ласощами. Діти ділились враженнями від почутого, доповнювали розповідями про найбільших тварин, яких вони знають та обіцяли прийти наступного разу.


12.02









Змістовно та цікаво пройшло засідання КВІД «Магічні літери твого ім’я велику силу мають, дівчинка ти чи хлоп’я». Під музику дощу за вікном в бібліотеці грали, майстрували та розглядали цікаві питання цієї теми:
- В. Симоненко « Ти знаєш, що ти – людина». Людина – найбільша цінність. Можна змінити місце проживання, школу, роботу, ім’я, прізвище чи по-батькові, але завжди і всюди треба залишатися людиною.
- В Конституції нашої країни сказано, що кожний громадянин має право на ім’я та чи знаєте ви, що було до конституції, як наші пращури українці зверталися один до одного?
- Походження твого імені «Етимологічна хвилинка»ї
- Зашифруй своє ім’я.
- Основні джерела походження традиційних українських імен.
- Що зумовлювало появу імен.
- Гра «Зміни своє ім’я» так, наче воно має дуже давнє походження.
- Гра «вірю не вірю» (Напр. чи вірите ви, що було таке ім’я ДРІБКО)
- Коли почали використовувати прізвища
- Гра філворди «Прізвища відомих дитячих письменників»
- Статистика популярних та незвичних імен в Україні за 2017р.
- Qr-код поширеність твого прізвища

- Ім’я твого міста «Етимологічна хвилинка»
- Гра « Знайди в книзі ім’я дракона»
- М\К виготовити дракончика та дати йому ім’я
Наша зустріч була спрямована на те, щоб допомогти клубенятам відчути, що вони є найбільшою цінністю у сім'ї, класі, в суспільстві;розширити знання про походження імен; сприяти розвитку мислення, самостійності, спостережливості, активності; формувати правові знання учнів; виховувати в дусі поваги до себе та оточуючих.
28.01.2024
Суцільний драконополіс в бібліотеці




виготовляємо дракона









Ох і цікаво було сьогодні в #Лубенській_міській_бібліотеці_для_дітей, адже на вмілих та допитливих чекала подорож в Світ Чарівних Драконів. Недільного ранку відвідувачів зустрічав символ цього року – Дракон, який зненацька з’явився у бібліотеці. Запропонувавши дітям розгадати кросворд, він зручно вмостився у м’якому кріслі та з нетерпінням чекав
захоплюючих історій.

У затишній і дружній атмосфері бібліотекар розповідала про незвичайних істот, які, якщо вірити казкам та легендам, колись мешкали на землі. Цікаві історії про Драконів наче переносили читачів у той далекий час, водили стежинами минулого, переплітаючись із сучасними уявленнями про драконів. Шифрограми, квести, лабіринти, аукціони, ігри та незвичайний майстер клас супроводжували юних читачів протягом цікавої подорожі Світом Драконів.
А ще дізнались, що Дракони були різні: дикі і злі, сильніші та слабші, миролюбиві та мудрі. Були і особливі – з українським характером. Так, на Полтавщині мешкав Полтавський Зеленокрил – працелюбний та турботливий, в Одесі панував Одеський Мореплав, який дихав парою та водою, боронив українські береги від ворогів.
Чим далі заходила подорож, тим цікавіше було. Виявилось, що і в нашій бібліотеці теж живуть дракони, звичайно в книгах і журналах, але ж присутні. Невипадково символом бібліотеки для дітей в цьому році є Дракон, як оберіг та захисник.
Час минув швидко, подорож добігала кінця. Діти із задоволенням обмінювалися враженнями, вели бесіди та чаювали. А Дракон, який був сьогодні присутній у бібліотеці, задоволено посміхався та дякував за пізнавальні розповіді, з нетерпінням чекаючи наступної зустрічі у Клубі вмілих і допитливих.









ДЕ ЖИВУТЬ ГОЛКИ?

27 листопада - День шпильки і голки зібрав друзів  

Лубенської Міської бібліотеки для дітей на майстер-клас, сторітелінг, ігри та чаювання. 

Вправні маленькі пальчики виготовили чудові гольниці та провели час весело і подалі від гаджетів.


12.10  ЛИСТ У КОНВЕРТІ


Наші зустрічі завжди змістовні, цікаві , корисні, патріотичні та навіть смачні.

Чергове зібрання клубу "Чарівна Скриня", присвятили історії листів та пошти. Воно відбулося у вигляді прес-калиноскопу "Лист у конверті"
Відколи на землі з'явилися люди, виникла необхідність у спілкуванні. З тими, хто жив поруч, можна було поговорити, але як розказати новини, чи попередити про небезпеку тих, хто далеко? Зараз це зробити легко маючи телефони та електронні поштові скриньки. А як же це робили раніше?
Допитлива дітвора із задоволенням відкрила віконечко у минуле настільки давнє, що сягає навіть до перших листів - наскельних малюнків. Адже саме тоді була намальовано першого листа. Так-так, саме намальовано, а не написано, бо у стародавні часи люди ще не вміли писати.


В ході заняття граючи у гру "Крокодил" діти також дізналися про мову "Тамтамів які говорять", про димові та вогні сигнали, про вузликову пошту, пошту Нептуна, поштових гінців та поштових голубів.
Виконуючи квест-завдань ознайомилися з цікавинками бібліотечних періодичних видань, які доставляє до книгозбірні Укрпошта, навчилися виготовляти листи-трикутники в техніці "орігамі", написали листи та намалювали малюнки нашим захисникам, попили смачний цілющий бібліотечний чай з печивом.

♥♥


листи нашим захисникам


пошта







Танцювали


грали в ігри





лист-трикутник оригамі








цікаві завдання з бібліотечних 
періодичних видань






15.10

«Життя прожити – не поле перейти» – 

дуже часто нам траплялись ці слова в книжках.

 Але чи кожен із нас дотримується цих заповідей?
Щоб бути людиною з великої літери, треба навчитися відповідати за свої помисли й вчинки.


Влітку 2021 року Верховна Рада України ухвалила Постанову 
«Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини»,
 який буде відзначатись щорічно 19 жовтня.


Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.



На засіданні КВІД ми з дітками в дитячій бібліотеці в ігровій формі розглянули всі 15 пунктів Декларацію відповідальності людини.
1. Говори правду. (Що краще гірка правда чи солодка брехня – сторітелінг; Карткова гра «Вірю не вірю»)
2. Підтримуй своє здоров’я. (Весела руханка, рухливі ігри та гра-естафета «вітамінка» в якій учасники ділилися на дві команди. Для кожної команди підготовлена тарілка з яблуками. Яблука розрізані на 40 кубиків. Перемагає команда яка швидше з’їсть яблука.)
3. Вчися розвивай свої таланти (ми не можемо обирати наскільки довгим буде наше життя, але ми обираємо його широту, успішність, якість. Тому сьогодні в бібліотеці провели майстерклас та познайомилися з новою технікою «ЗЕНАРТ», яка стрімко набирає популярність. Дана техніка особливо корисна в терапії агресії, тривоги та для зниження емоційної напруги. Допомагає розвинути дрібну моторику рук, а також мрійливість, фантазію, уяву, творчі здібності.
4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе. (ігри на довіру та підтримку)….

 медитативна графіка














с ♥1 с♥2 с♥3 с♥3

Таким чином ми розглянули Декларацію відповідальності, познайомилися з життям та творчістю Богдана Гаврилишина, провели час весело та корисно.
Дякуємо всім учасникам!
До нових зустрічей!


5.06 члени КВІД "Чарівна скриня" зібралися погратися, почитати, порозважатися, почаювати та зняти відео для участі в конкурсі "Конституція для всіх: і великих, і малих"


28.05 завітала дітвора до бібліотеки на бібліолото-вікторину «Гості з сусідніх країн».

Граючись у гру лото-вікторина
діти знайомилися з країнами Європи, їхніми прапорами, тваринами та рослинами, архітектурою, костюмами, традиційними стравами, атрибутами свят(треба за правилами гри лото заповнити ігрове поле, але щоб отримати картку необхідно відгадати країну за описом зображення на картці), (перемогла команда хлопчиків). Працювали з цікавими, новими книжечками , дізнаючись нові факти про країни, робили аплікацію з серветок в техніці торцювання «Україна - Європи країна».




22.05

23.04. Купічар та кристал мудрості.

Зібралися ми сьогодні з дітками, щоб поговорити про мудрість книги та про чарівне королівство з прекрасною і давньою назвою Бібліотека. За ширмою лялькового театру діти ставали різними казковими героями. 


Жабкою (з книги «Жабка-мандрівниця»), мишкою (з книги Атлантова С. «Миші») котиком Вусохвостиком, який забув на якій поличці живе в бібліотеці та мудрою вчителькою совою пані Фіною. А також злим Чарівником Купічаром, який до появи бібліотек обмінював на знання в дітлахів найдорожчі скарби: здатність мріяти, дружити, любов до тварин, найліпші спогади та особливі речі. В цьому йому допомагала                  кікімора Коріша 




 Але коли почали з’являтися бібліотеки, за знаннями до чарівника перестали ходити і він почав втрачати свої сили. Ось і вигадав він маленького монстрика Буквожерчика, який міг перетворитися на героя будь-якої книги, прокрастися в будь-яку історію та стерти всі сторінки. Але діти своїми знаннями та історіями з прочитаних ними книг здолали Буквожерчика. 
Та Купічар не зупинився і вирішив вкрасти кристал мудрості в пані Фіни. Та коли він його намагався відібрати силою, кристал розлетівся на десятки маленьких кристаликів… Купічар задоволений втік, сподіваючись, що він переміг. Але наші читачі так просто не здаються тому виконуючи квест-завдання діти відшукали всі книги та кристалики в які вони потрапили і відновили кристал мудрості разом з бібліотекарями а ще пограли в цікаві ігри та насолодилися смачним чаєм з печивом.




 










Веселі ігри невідємна частина багатьох наших зустрічей. Граючи, діти пізнають навколишній світ, вчаться товаришувати, працювати в команді, звикають до того, що в житті постійно мають бути певні правила, яких слід дотримуватися. У грі також розкриваються такі можливості, які ще не реалізуються у повсякденному житті.                                                           Гра — це своєрідний «дев'ятий вал» дитячого розвитку. В ній дитина поступово перетворюється на дорослого.








6.04 «Забавні історії від жабки Марічки з дитячої книжкової полички».




До чергового зібрання клубу вмілих та допитливих «Чарівна скриня», бібліотекар Галина Кравчук підготувала сторітелінг «Забавні історії від жабки Марічки з дитячої книжкової полички».
В невимушеній ігровій формі діти отримували знання про навколишній світ, про правила гарної поведінки та користь від читання. Адже головну героїню нинішнього зібрання жабку Марічку та її друзів зображали самі діти за допомогою імпровізованого лялькового театру. То ж граючись, діти читали та слухали віршика про неслухняну акулу, дізнавалися, що головне у слона. Натхненно сприйняли і «артисти», і «глядачі» історію О. Іваненко «Варвара вчиться читати».


Діти згадали, що головний великодній символ в народних традиціях українців, - яйце, то ж і цій темі приділили увагу. Виконуючи завдання пізнавальної лотереї «Калейдоскоп незвичайних яєць світу», повідомляли один одному цікавинки про пташині яйця, архітектурні споруди у формі яєць, про найдорожчі ювелірні вироби, про кулінарні шедеври у формі яєць та інші цікаві і повчальні факти.
Завершили зібрання арт-терапевтичною хвилинкою «Писаночка Великодня».
26.03 Чарівний світ театру й магії




У Лубенській міській бібліотеці для дітей в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, на черговому зібранні юних книголюбів, говорили про чудовий світ театру та магії.
Бібліотекар Галина Кравчук підготувала для юних читачів багато цікавих фактів про театри, кіно та різні професії, які вимагають акторських здібностей.

Особливу зацікавленість викликали професії актор дубляжу та майстер-невидимка лялькового театру. Тож юні пізнайки з величезним задоволенням демонстрували свої здібності до перевтілення, обігруючи кумедні сценки за ширмою лялькового театру.
Журнал «Фіксики» допоміг дітям познайомитися з професією фокусника, дізнатися про секрети створення спецефектів та оптичних ілюзій. З журнальними рубриками «фіксі-саморобки», «фіксі-досліди» та «фіксі-фокуси» зацікавлені глядачі мали змогу на деякий час відчути себе ілюзіоністами.

Вправно діти впоралися з розвивальними іграми «Крокодил», «За лаштунками», за що отримали почесне звання «Великий фокусник».
Після традиційного бібліотечного чаювання діти не поспішали залишати затишну бібліотечну атмосферу.

 Із задоволенням гортали сторінки журналів, розгадували ребуси та загадки, грали в рухливі командні ігри.
І це не може не радувати, адже дитяча бібліотека це не просто книгозбірня. Бібліотека для дітей – це дитячий простір, в якому цікаво, зручно й затишно.



Сон, його казки і таємниці. 12.03



Міжнародний день сну відзначають у п’ятницю другого повного тижня березня.
За даними медичної статистики, від порушень сну потерпає понад 50% населення у світі, протягом останніх 100 років нічний сон скоротився на 20%.
«Сон – найкращі ліки». Діти разом з бібліотекарями вели розмову про дані медичної статистики щодо порушення сну, про найпоширеніші захворювання, які викликає недосипання.
З особливою теплотою діти говорили про про маму, яка береже наш сон своїми казками, колисковими та читанням перед сном.
Познайомилися з пізнавальними книжечками та відео про режим сну. Дізналися який сон який буде корисним для того, щоб залишатися бадьорим, успішним та сповненим енергії. Залюбки грали в інтерактивні ігри «Сонні плюсики», «Дерево причин зміни сну та неспання», «Сон і телефон». Також на дітей чекала цікава вікторина та вірш М. Вінграновського «Сон».


Щоб закріпити отримані знання, маленькі вмільці з великою ретельністю взялися за виготовлення виробу «ловець снів», якому за давньою народною традицією індіанців Північної Америки приписували властивості захисту для сплячої людини від нічних жахів.

Сон, його казки та таємниці


Вінграновський М. "Сон"




Ловець снів



Гра "Причини зміни дня та неспання". Подібно тому як з дерева опадають лесточки і дерево хворіє, так і людина від недосипання хворіє та втрачає єнергію.



Гра філворди "Сонні плюсики" Значення сну для здоров'я.



"Секрети твого успіху" 5.01


Етикет, корисні звички і мистецтво спілкування. Зустріч в бібліотеці.
У житті кожного постійно трапляються труднощі, які доводиться долати і складні завдання, які необхідно вирішувати. Шлях до успіху - нелегкий. Тим більше, що на ньому нас підстерігають лінощі й страх.
Чи чекає на нас успіх в майбутньому залежить від багатьох факторів, але один з них - яких успіхів ми досягли в дитинстві формуючи свій характер, які звички встигли сформувати в собі.
На черговій зустрічі КВІД ми з дітьми вчилися боротися з лінощами та бути відповідальними, планувати свій день та розставляти пріоритети, відрізняти корисні звички від поганих, складали план дій щоб "прокачати" корисні звички використовуючи для цього "календар корисних звичок", вчилися мистецтву маленьких кроків на шляху до мрій… Також діти із задоволенням проходили різні тести щоб дізнатися більше про свій характер, ставлення до життя та вміння спілкуватися.

Грали в ігри для розвитку пам'яті адже гарна пам'ять теж полегшує нам життя … А ще обговорювали завдяки яким якостям люди стають успішними та які правила допоможуть досягти чогось у своєму житті












29.01.2023 Твоя особиста КІБЕРБЕЗПЕКА та НЕТИКЕТ

Онляндія-безпечна web-країна









Ми живемо в активному інформаційному середовищі. Технології торкнулися, мабуть, всіх сучасних сфер діяльності. Не тільки дорослі користуються перевагами новітніх розробок, а й діти. І ні для кого не секрет, що саме вони обожнюють гаджети. Ними батьки часто відволікають малечу. Так, завдяки телефонам та іншим пристроям, які вони віддають у маленькі рученята, у мами чи тата з’являється кілька хвилин на відпочинок. Та разом з перевагами виникають можливості інформаційної небезпеки.

Діти – найуразливіша категорія перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю. Якщо ж вони проводять час біля комп’ютера чи іншого пристрою, нехай він проходить безпечно й з користю. Тому батьки мають наголошувати на кількох найважливіших і водночас дуже простих правилах користування Всесвітньою павутиною.

Безперечно, що створення власної сторінки в соціальних мережах несе за собою листування. І нехай діти мають на меті листуватися зі своїми ровесниками/друзями/рідними, є й незнайомці, які хочуть познайомитися. Таких людей варто уникати, а на їхні повідомлення не відповідати.


Особиста інформація має залишатися особистою. Навчіть дітей не розповідати про себе в мережі, тим паче не надсилати нікому (навіть знайомим) паролі, адреси, номери телефонів. Поясніть, що шахраї користуються цим, можуть зламати сторінку, поширювати неправдиву інформацію тощо.


Якщо дитину ображають в мережі, погрожують, тоді вона обов’язково повинна звернутися по допомогу до батьків або ж вчителів. Тому старші, особливо мама й тато, мають бути для малечі кращими друзями, з якими вони вільно можуть ділитися всім, що з ними відбувається.

В інтернеті сьогодні легко отримати інформацію. Там і доступ до особистих фото, і місце навчання, адреса школи, наприклад. А з розвитком мережі Інтернет зростає і протиправний контент, частішають випадки агресивної поведінки одних користувачів на інших. Тому важливим завданням для дорослих (якщо вони вже дозволяють дітям користуватися пристроями) – розповідати, як в інтернеті залишатися в безпеці, які існують небезпеки та як їх попереджати. https://www.mahalaschool.com.ua/kiberbezpeka

15.01.2023

Різдвяно-новорічне метро. Перша зустріч в новому році.

16.01 ми зібралися на народознавчо-пізнавальну годину щоб завершити цикл зимових свят та поговорити про справжнє диво під землею. Зима. Час коли віриш в дива та чекаєш чогось неймовірного. А в світі неймовірного безліч. Іноді треба згадувати про це. На нашій зустрічі в читальній залі ми поговорили про дивовижні традиції зимових свят в Україні та в світі, про трішки призабуті святкові атрибути наших дідусів та бабусь. Виконуючи квест-завдання діти дізналися багато цікавих звичаїв різних народів, багато неймовірних професій актуальних взимку, прочитали багато легенд, казочок та віршів.
10.01 у світі відзначають день метро, тому не могли ми сьогодні оминути цікавих фактів про це диво та із задоволенням переглянули презентацію "Під землею справжнє диву" (Унікальні станції метро з усього світу). Адже є станції-музеї, галереї чи ботанічні сади.
Під кінець зустрічі ми пограли в ігри, розфарбували метро з вагонами "Зима" "Св. Миколая", "Новий Рік", "Різдво" та відсортували знайдену нами інформацію по потрібних вагонах.

Кілька завдань квесту

святкові традиціїї з усього світу по своїх вагонах



Завдання квесту на 
"Виставковому проспекті"


виконання квестового завдання 
на проспекті "Журнальний"


арт-терапія

















11.12.2022

Чи може бути святковий настрій та зимова магія без традиційних паперових сніжинок на вікнах? Певно що ні. Діти зібралися цього разу в бібліотеці саме для того, щоб виготовити ці маленькі зимові дива з паперу. А також учасники із задоволенням вирушили у віртуальну мандрівку до зимового лісу, дізналися багато цікавинок та таємниць природи та побували в ролі детективів й розплутали сліди лісових бешкетників. Зустріч була творчою, цікавою та корисною.











21.07. Щоб не марно в світі жити, треба вчитися дружити. (продовження 28.07).

7.07 Найкращі загадки з бібліотечної шухлядки 

7.07 Лабіринт загадок. На дворі знову дощ, а у нас знову весело.
Півтори години загадок з книг та журналів (серед яких також логічні), головоломоки, ребуси та квестові завдання. У кожної команди було лише 5 фішок (завдань 50) які вони могли обміняти на підказки. За додаткові підказки кожна команда отримувала додаткове завдання. А в кінці, як завжди, ІГРИ!

17.06 Холодне диво серед літа відоме дітям по всьому світу.



пірнули в роботу
отримали нові знання
допомагали один-одному

Грали

Незвичайні ігри

квести. Щоб прочитати цікавий факт про морозиво треба розшифрувати головоломку

Смачне чаювання за традицією бібліотеки

  

22 та 24.05 Вишивана моя Україна












 День вишиванки в 2022році припадає на 19 травня. Це поки ще не офіційне, відносно нове народне свято.


У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Для Українців це вишиванка.

Про неї можна говорити безкінечно.
Для когось це оберіг, для когось захоплення, для когось - засіб протесту... Це наше... Рідне... Українське... Раніше вишиванки були візитною карткою людини. По ній можна було дізнатися все:
вік людини,
сімейний та соціальний статус,
чи хоче жінка дітей,
з якої області, міста села чи родини людина....
А вишитий рушник здавна необхідний атрибут традиційних народних свят. Важливі події в житті народу ніколи не обходилися без рушників. Раніше на рушниках не існувало написів.
 Вишиті символи мали набагато більше значення ніж слова:
Дуб - символ мужності та могутності;
Лілія - символ чистоти та жіночності;
Виноград - сімейне щастя;
Мак - оберіг роду, захист від зла, пам'ять про загиблих... Та. Ін.
 
А ви знаєте як відбілювали нитки наші полтавчаночки для вишивки білим по білому? Три роки треба було щоб не маючи сучасних хімічних засобів зробити нитку білосніжною... 
Ось про це та ще про купу цікавих речей про вишиванку ми говорили з дітками в бібліотеці на занятті минулого тижня...
А ще не могли не згадати нашу Лубенку, заслуженого майстра народної творчості України - Віру Сергіївна Роїк.
І хоча в Україні існує близько 250 технік вишивання, ми вирішили познайомитися з не менш цікавою технікою ВИШИВКОЮ СТРІЧКАМИ.
Зустріч була цікавою, творчою та пізнавальною.
Це неймовірно приємно коли в твоїх руках народжується краса.





















17.04.2022
Щось весна забарилася. Треба її покликати, а разом з нею і миру для рідної, милої, квітучої України.
Сьогодні ми дізнавалися секрети квітів, зазирнули до скарбнички Українського фольклору, водили хороводи закликаючи весну та мир в наші домівки та серця, виготовляли жовто-блакитні квіти, що можуть стати гарною прикрасою вдома або ж підставкою для крашанок на ВЕЛИКДЕНЬ, пили смачний чай з корисних польових квітів, грали в ігри та просто раділи гарному дню та дитинству.




















































    Деякі квіточки вже радість дарують тим, хто вміє їх помічати. 
Вже зовсім скоро фруктові дерева одягнуть своє найкраще вбрання та будуть підбадьорювати всіх перехожих. А під деревами... Погляньте-но лишень, визирають полохливо, слухаючи щебетання пташок, і великі і маленькі,яскраві та тендітні квіточки.
На подвір'ї, у парку, у полі, в селі у бабусі - скрізь можна зустріти прекрасне різнобарв'я квітів. Квіти є одним з найдавніших мешканців нашої планети. А ви знаєте їх секрети та цікавинки? 
Досліджувати дикі квіти дуже цікаво. І в цьому нам сьогодні допомогли гарні книги. Одна з них з'явилася в бібліотеці дякуючи #програмі поповнення бібліотечних фондів #УІК
Чому квіти такі гарні та пахучі?

Комахи бачать кольори не так, як люди. Їх тягне саме до кольорів, які є найпомітнішими саме для них. Наприклад, бджоли полюбляють жовті та блакитні квіти.
Бджоли за Україну)))
Дізналися діти також про те, як квіти себе рекламують; які є квіти-хижаки; насіння яких квітів подорожують автостопом; які квіти замінюють каву; з яких квітів варять супи, роблять салати, виготовляють муку та готують варення; чому люди почали вирощувати квіти.  
А чому не  можна зривати квіти?  Квітка все-рівно відцвіте та засохне. Кожна квітка залишає по собі насіння, завдяки якому виростають нові квіти. Якщо зірвати квітку, насіння якої ще не дозріло, то деякі види квітів можуть взагалі зникнути і вже важко буде назвати нашу землю КВІТУЧОЮ. Та є ще монстри, СПРАВЖНІ МОНСТРИ, через які страждають ці прекрасні рослини. Взяли ми з дітьми книгу також від #УІК за #Програмою поповнення бібліотечних фондів   та з великим задоволенням познайомилися з цими монстрами











13.02.2022 "Майбутнє планети у наших руках"  Еко-година. Малюємо плакати.
Багата, красива та різноманітна наша природа з її лісами, горами, полонинами, морями, річками, озерами, океанами. Живуть тут різні звірі, птахи, комахи, плазуни, риби. І кожен з них особливий...
Ми любимо природу. Принаймі, ми полюбляємо на ній відпочивати, проводити свій УЇКЕНД,  висловлюючись модним словом,
 на свіжому (поки-що) повітрі, біля чистої (поки-що) річки... А чи прийдете ви відпочивати сюди?...                                   👇 
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. Вона така одна у всьому всесвіті.

Наше завдання, завдання батьків, вчителів, бібліотекарів і кожного громадянина не тільки нашої держави, а й ПЛАНЕТИ в цілому, навчитися самим і навчити підростаюче покоління цінувати свій ДІМ. Наше завдання - зберегти світ для НАШИХ дітей, а їх навчити берегти його для своїх...
Саме з такого приводу ми зібралися з нашими клубенятами цього разу, щоб знову звернути увагу на критичне становище екології та намалювати малюнки і плакати, які, сподіваюся, помітять якомога більше людей і зроблять вірні висновки. Якщо діти вже замислюються над такими НЕ дитячими питаннями, то чому ми, дорослі, цього не робимо... 





   










31.01.2022 Стежки казкового дитинства.
Головоломки та пазли - чудова альтернатива телефонам.

Хто з вас хоче бути розумником?
А хто з вас полюбляє пазли і головоломки?
Складаючи пазли та розгадуючи головоломки, ви робите перший важливий крок у своєму розвитку.
Ви розвиваєте логіку (уявляючи яка деталь підійде), уяву (аби скласти картину чи головоломку, слід її уявити), уважність (у голові постійно слід тримати загальну картину і варіанти які ви вже випробували, аби легше підбирати потрібні нові варіанти або деталі). Розвивається також дрібна моторика та координація рухів ( з часом ви помітите, що навіть покращився ваш почерк). А ще, ви виховуєте в собі такі риси, як акуратність, уважність, терплячість, всидчивість, матиматичне мислення та вміння планувати свої дії.
А що таке пазл і головоломка?
З'ясувати це на нашому засіданні допомогли мої вірні друзі СЛОВНИЧКИ.

Головоломка


Пазл


Цього дня діти дізналися яким був перший пазл, коли з'явилася перша книга головоломок, якими головоломками захоплювались в дитинстві їхні батьки, яким головоломка не одна сотня років, а вони досі залишаються популярними.  

Деякі головоломки відомі з глибокої давнини. Оригінальні логічні задачі знаходять на стінах єгипетських пірамід, у давньогрецьких манускриптах та інших історичних пам'ятниках. Епохою розквіту в середньовічній історії головоломок можна вважати кінець ІХ століття.  В цей час з'являється і перша книга головоломок в Європі - збірка ірландського просвітителя Алкуїна "Завдання з розвитку моолодого розуму". 


А ще грали в ігри, виготовляли власні головоломки, розв'язували цікаві завдання.....
Серед цікавих сторінок

Нелегкі математичні завдання

Попрацювали! Можна і пограти

презентація "логічні ігри наших батьків"





Одна з найулюбленіших ігор


діти розвиваються через гру


гра-челендж "перебратися черезх лаву по шматочках пазлу





Для любителів головоломок двері  нашої читальної зали завжди відкриті.
 На вас чекають цікаві журнали де можна знайти кросворди, ребуси, казки-загадки, головоломки, лабіринти та різні логічні завдання.

16.01.2022
Будь винахідливим! НЕЗВИЧАЙНІ ПЕРИПЕТІЇ ВІДКРИТТІВ ТА ВИНАХОДІВ (до 17. 01 - День дітей - винахідників) b00k-мотиватор. 

Ви - наше майбутнє. 

Будьте завжди творчими, яскравими,
винахідхивими, позитивними, світлими, активними!!!!


- Нас оточує багато різних речей. І часто ми не замислюємося над тим, хто їх створив і навіщо. Але процес винахідництва триває. Так сьогодні ми маємо «економні» енергоощадні лампи, на основі велосипеда був винайдений мотоцикл, та й велосипеди постійно вдосконалюються, а зубна щітка може бути на батарейках. А як багато в мам з'явилося вільного часу дякуючи пральній машині, мультиварці, мікрохвильовці і навіть простій швабрі та вінику. Тому в нас ще багато можливостей для пошуку ідей.


Дуже багато винаходів створили саме діти.
Виявляється, що пластилін винайшла дівчинка у 8 років. Внучка відомого виробника чистячого засобу для шпалер Клео запропонувала використовувати цей засіб для гри. Мабуть, їй було нудно і вона почала ним бавитися. Згодом з нього прибрали чистячий компонент  та додали мигдалеве масло та барвники. Тепер пластилін відомий усьому світу.
Батут, Теплі навушники, шрифт для сліпих, ласти, снігохід...

Щорічно більше 500 тисяч дітей та підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їхніх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

Сьогодні ми зібралися в читальній залі бібліотеки, щоб нагадати дітям про важливість їхніх ідей, їхньої фантазії, уваги, уяви... 
Завдання дорослих - спонукати дітей бути допитливими та винахідливими; вчити спостерігати за навколишнім світом; цікавитися наукою та слідкувати за досягненнями у світі; навчити уважно слухати, висловлювати свою думку та знаходити потрібну інформацію і не губитися в інформаційному потоці; виховувати в характері працелюбність і наполегливість.
Ми разом з членами КВІД відкрили книги та прочитали про звичні для нас винаходи без яких вже ніхто не уявляє свого життя... Подивилися відео про дитячі винаходи. А також, кожен учасник, отримавши періодичні видання, сам міг знайти цікаву інформацію про винаходи за останні роки по всьому світу та прочитати про той, який найбільше сподобався, всім присутнім. 
Так, діти прочитали в журналі "Барвінок" про розумні кросівки, що самі змінюють свою форму відповідно до ноги власника;
Із журналу " Задавака" всі члени клубу дізналися про студентів КПІ, що винайшли електромобіль, який працює на побутовому смітті... 
та багато інших цікавинок.



Винахідливість потрібна завжди. 
Навіть у повсякденному житті вона допомагає знаходити нову дорогу для вирішення проблем навіть якщо ситуація здається безвихідною на перший погляд.

Що потрібно щоб  бути винахідливим?

1) Стаючи дорослими ми перестаємо дивуватися і звертати увагу на все навколо. Для успіху в будь-якій справі треба розбудити в собі здатність БАЧИТИ НОВЕ, ПОМІЧАТИ НЕЗВИЧАЙНЕ, БАЧИТИ КРАСИВЕ.
2)Більше намагайся. Чим більше проб, тим ближче до мети. Успішні люди робили сотні і навіть тисячі неуспішних спроб. Але вони не кинули справу і не відступили. Ніколи не  намагайся отримати все і відразу. Пам'ятай, що успіх - це насамперед праця.
3) сконцентруйся на потрібному, не відволікайся і вивчи проблему.  Вникни в те, чим ти займаєшся якнайкраще. Щоб стати майстром своєї справи, треба багато читати, особливо пізнавальної літератури. Треба вміти слухати оточуючих  пізнаючи нове.
4) Не бійтеся експериментувати.  Експериментуючи, можна знайти нову дорогу для вирішення проблеми.



31.10.21
"Під шелест осінніх книг"

17.10.21 Годи ЯКІСНОГО ЖИТТЯ"
 Junk food - Сміттєва їжа

4.10. Літературна мандрівка "З бібліотеки видно увесь світ"


24.09 У світі незвичайних історій Галини Малик.
столбец 1
книги, що сподобались





18.08 Літературно-патріотичне віконце "Я - людина, ми - родина, дім наш - Україна."


5.08 Творчо-Пізнавальна мозаїка "КВІТО_ЛІТО"





23.07 Година майстерності "Мистецтво КУСУДАМІ"


2.07 Казкограй у бібліотеці





25.06 Літературні піжмурки "Час порибалити"

КНИГА НАШ ЦІКАВИЙ ДРУГ
і цікаво коли книга обирає тебе.

Цікавою була і наша чергова зустріч в бібліотеці.
Обговорили з членами КВІД улюблені книги. Поговорили про користь читання.  Всі діти, закривши очі, "зловили" в нашому чарівному озері рибку з номером книги та записавши свій "улов" на абонементі понесли його додому.... але не жарити 😉 а читати. 
А ще трішечки погралися в театр, та показали нам, бібліотекарям, чи багато вони знають про бібліотеку. "Чому сніговик іде в бібліотеку?" Таку незвичайну назву мала наша казкова міні вистава. В головних ролях:
 - сніговик (він скучив за  книгами адже свої на Північному полюсі він всі перечитав).
-принцеса тролів. ЇЇ першу зустрів сніговик. (Принцесі хотілося дізнатися де живуть читачі, що беруть книгу у якій вона живе).
-Мудра сова (вона з бібліотечним котом шукала нових читачів).
-Бібліотечний кіт ( разом із совою привів сніговика в бібліотеку).
-Їжачок (саме він обслуговує в бібліотеці незвичайних читачів).
А на завершення було смачне чаювання та цікаві ігри нашого дитинства.

Хвилинка майстерності

наше озеро з рибою

записуємо улов

МИ АКТОРИ







Бібліо-занурення "Дивовижний світ океану"

8 червня - Всесвітній день океанів.
11. 06 Наші клубенята дізналися багато цікавого про світ Океану. Виявляється він має ще більше загадок і таємниць ніж поверхня Місяця. На місяці побувало 12 людей, а в Маріанській западині лише 3. 
Близько 300 років тому з'явилися перші найпростіші костюми для підводного плавання, але є ряд звуків з глибин океанів, які вчені досі не можуть пояснити.
Відомо, що в океанах є підводні озера і річки, які мають свої берегові лінії і навіть хвилі. А чи знаєте ви, що в океані є водоспади?
Технічно найбільший відомий в світі водоспад знаходиться саме під водою, між Гренландією та Ісландією. Його висота становить 3505 метрів. Водоспад утворюється завдяки різниці температур між водою по обидва боки Датської протоки. Коли більш холодна і більш щільна вода зі Сходу зустрічає більш теплу і легшу воду з Заходу, холодна вода тече вниз і під теплою водою.
Цей підводний водоспад більше ніж в три рази перевершує Анхель-Фольський водоспад у Венесуелі, який вважається найбільшим надземним безперервним водоспадом на Землі. За даними Дженнінгса, цей підводний водоспад за обсягом води майже в 2 000 разів перевищує кількість падаючої води Ніагарського водоспаду.


Вийшли чудові квіточки-гирлянди для прикрашання бібліотеки.



У нас весело та затишно.




Мистецтво кусудамі

легко, швидко та красиво

такі гирлянди чудова прикраса до будь-якого свята

МОЛОДЦІ!



Цікаві оповідки про дерева й квітки


Ось такий ліс вийшов у нас

Старанно працювали всі
Дерева в історії людства відігравали важливу роль.
- джерело тепла й укриття
- перша зброя для полювання
- знаряддя праці
-перше колесо
-папір
і найголовніше - це легені планети.
23 травня, зібравшись в бібліотеці, мандруючи сторінками книг, граючи у вікторини, відгадуючи загадки та кросворди, діти цікаво провели час та дізналися багато дивовижного про дерева усього світу. Вони збагатили свій світогляд інформацією про те, як дерева транспортували по річках, яке дерево найстаріше, та коли вони стають дорослими, яке дерево має лише 2 листки, де ростуть найвище, найнижче та найтовстіше дерево світу.
        Разом з бібліотекарем обговорили які існують вороги лісу, яку він відіграє роль у житті та чим загрожує знищення зелених насаджень. 
        Присутні із захопленням  слухали інформацію бібліотекарів про найстаріші, меморіальні, історичні та естетично-цінні дерева нашої держави, які стали переможцями та отримали свій титул   на Всеукраїнському конкурсі "Національне дерево України". Заключним єтапом виготовили дерева з бісеру, які будуть приносити не лише естетичну насолоду, а й нагадуватимуть про цінність дерев для всієї нашої планети.

"Подарую тобі наш найкращий спогад і всі слова сьогодні лиш для тебе"
Повільно приходиь весна. 
(Вона рухається по планеті зі швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу.)
      Час летить швидко. Змінюються звичаї та традиції. Швидко дорослішають діти та відлітають як пташки з-під маминого крила, а спогади -це тепла іскра, яка грітиме серце куди б не віднесла нас доля.
    А, оскільки, наша зустріч випала 14 березня, то ми розповіли дітям про день преподобної мучениці Євдокії (Явдохи). За старим стилем, який відстає на 13 днів од нового, це було 1 березня, а отже, ПОЧАТОК ВЕСНИ.... І одразу згадується вірш Наталії Данилюк

Весна, як жінка. Жінка, як весна:
Буває ніжна, а бува примхлива,
То зазвучить грайливо, як струна,
А то раптово вибухне, мов злива!..
Весна і жінка. Жінка і весна:
У них обох свої земні турботи
Своя морська бездонна глибина,
Свої космічні зоряні висоти. 
    Про святкування Явдохи хтось забув, а хтось і не знав. І далеко не всім, очевидно, відомо, що аж до XV століття цього дня відзначали НОВИЙ РІК.
    З весняною явдохою пов'язано чи не найбільше народних завбачень та спостережень. До цього дня випікали обрядове печиво, так звані веснянки.
Дівчата й хлопці брали їх у долоні і з простягнутими руками йшли на околицю села - до левади, щоб закликати в гості ВЕСНУ-КРАСНУ. Цей хід супроводжували піснями, поетичними діалогами й обрадовими сценками. За цим святом прогнозували погоду на весну й літо. ЯКА ЯВДОХА, ТАКЕ Й ЛІТО.
    Селяни ретельно стежили за повадками тварин у цей день. Вважалося, що в підобідню, коли пригріє сонце, має обов'язково прокинутися степовий бабак, вилізти з нірки й тричі просвистіти, а потім лягти на другий бік аж до Благовіщення.
    Наступною ознакою приходу весни вважалися пісенні трелі вівсянки. Але найкращим благовісником були ластівки, що приносили на своїх прудких крилах весняне тепло. Цих пташок у селах вельми любили й шанували, вважаючи Божими охоронцями осель.

Ось так весело та цікаво минув час в нашій бібліотеці. Дітки дізналися багато нового та навіть трішки погралися.
Матеріали про свято були підібрані з цих книг.


Усі вітаміни дуже корисні

В селі і тим паче у місті.

З мамою, з татом,

З сестричкою, з братом

Пийте коктейлі в родинному колі,

Щоб бути активним

І вдома, і в школі.

З вітамінною темою було пов’язане засідання клубу вмілих і допитливих «Чарівна скриня», що відбулося в неділю 14 лютого. В лютому відзначається всесвітній день бармена - 06.02, 10 - лютого день парасольки. А в день Святого Валентина клубенята зібралися разом, щоб об’єднати ці всі події та провести час весело і корисно.

Зараз швидко ростуть міста, з’являється ще більше автомобілів на дорогах, погіршується екологія, а в магазинах все менше корисних продуктів. Діти все більше часу проводять в приміщеннях та все менше на свіжому повітрі. Постає гостре питання підняття імунітету та турботи про своє здоров’я.

Всі ми хочемо бути здоровими красивими та активними. І тому всім нам необхідні вітаміни особливо взимку. Ми з дітками разом відкрили словничок та дізналися що таке вітаміни та імунітет. Цікаво, що слово «віта» в перекладі з латинської мови означає ЖИТТЯ. Далі гра «вгадай за описом» допомогла визначити які вітаміни люблять дітки. Називаючи той чи інший продукт, ми знову мандрували на сторінки книг та журналів і розширювали свої знання про користь, яку він приносить нашому організму. Ось, наприклад, огірок це санітар нашого організму. Морква це наші здорові очі. Сік капусти лікує кашель та ангіну. Солодкий перець лікує судини та покращує роботу серця. Апельсин підтримує здоров’я кісток та зубів.

І всі ці вітаміни смачніші у вигляді соків чи коктейлів. Зараз стають модними такі слова як СМУЗІ та ФРЕШІ. Популярними стають коктейль-бари на вечірки, весілля, дні народження та інші свята.

То ж трішки поговорили про професію БАРМЕН, розглянули декілька рецептів корисних коктейлів від барменів. Кожен учасник КВІД створив «СВІЙ» рецепт, який приготує вдома та пригостить свого друга чи подругу, маму чи тата, сестричку чи брата, привітавши з днем Святого Валентина. А щоб такий коктейль було смачніше пити, дітки виготовили коктейльні парасольки.

   "Назустріч зимовій красі" -  саме таку назву мало перше після локдауну  засідання клубу вмілих і допитливих.  Хоча, із-за необхідності  дотримання карантинних заходів, зібралась невелика група дітей, та всі були раді зустрічі. Діти старанно малювали  зимові пейзажі за допомогою незвичайної техніки, що надзвичайно захопила юних "художників".  Від біблоітекарки Галини Кравчук прослухали цікавинки на зимову тему, дружно відгадували загадки та питання вікторини. Як завжди, було затишно,  весело і цікаво.





     Цього разу члени клубу «Чарівна скриня» на своє засідання запросили всіх бажаючих, адже воно було присвячене 85-ій річниці від дня народження Василя Симоненка. Тож до читальної зали завітали діти 4-10 років разом із батьками.


  Бібліотечна зустріч, як і завжди, була цікавою, веселою та дотепною, бо дитячі твори Симоненка саме такими і є. Діти прослухали розповідь про поета, казку  «Цар Плаксій та Лоскотон», а потім стали акторами і влаштували голосне читання казки «Подорож в Країну Навпаки».
  Потім юні читачі старанно  вчилися виготовляти сопілочку-скарбничку. Традиційно пригощалися солодощами з чаєм. А на завершення дітей чекав сюрприз – трейлер до нового мультфільму за однойменним  твором В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон», що створений за підтримки Уряду України і Міністерства культури України та був презентований в книгозбірні під час проведення обласного семінару працівників дитячих бібліотек














Нинішнього жовтневого дня  клубенята зібралися в черговий раз в читальній залі бібліотеки. Із задоволенням спілувалися про літо та осінь, гралися та відгадували загадки,  говорили про квіти та слухали вірші. Тема засідання була "залишу спогади на пам'ять. Тож діти зробили гарні троянди та дерево,  щоб не забувати про літо в холодні осінні та зимові дні, милуватися красою та чекати наступного літа. 

Корисні посилання








Немає коментарів:

Дописати коментар