снег

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

ПОДІЇ

 Анонс подій

Дата та часназва заходу місце проведеня примітки                            












31.03Літературне камільфо "Ввічливим бажаєш стати, треба книжечки читати." КВІД
за попереднім записом
27.03                   Бібліосадочок "зростаємо разом"

за попереднім записом
18.03-2.04Тиждень дитячого читання
Кн. виставки
літературні турне
поетичні естафети
рандеву з письменником
book-квести
година ліричного настрою
бібліосадочок
літературне камільфо КВІД
Голосні читання книг з перегортанням сторінок
     
  
   
17.03Екологічна гра " От дива! Погляньте, дітки, з квітів полетіла квітка!"      КВІД (М/К)
за попереднім записом
8.03Онлайн читання "Єднаєм душі словом Кобзаря" Блог
4.03 Кн. виставка "Єднаєм душі словом Кобзаря"

3.03 КВІД Еко-мандрівка"Чому тане крига"+ майстер-клас "Білі ведмеді" ( з бісеру)
КВІД (М/К)
за попереднім записом
з 2.03 Виставка-календар "Шолом-Алейхему165"

січень♥Поезія зими  Бібліотека  ♥book-виставка
♥26.11.2023 о 12:00 ♥Де живуть голки. ♥Бібліотека КВІД (М/К)
за попереднім записом
♥♥10.12.2023
о 12:00
♥♥Новорічні вогники на ялинці сяють,
смуток у серцях дитячих швидко розганяють.
♥БібліотекаКВІД (М/К)
за попереднім записом


  
Лубенська міська бібліотека для дітей долучилася до святкових заходів з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, що проводилися в Центральному парку культури і відпочинку.


Цього разу бібліотечні локації міста були представлені під гаслом «Книга. Україна. Діти». Фахівці дитячої книгозбірні запропонували дітям літературну естафету «Стань ближчим до бібліотеки!». Щоб дійти до казкового фінішу, юним учасникам потрібно було подолати труднощі «мовного водоспаду», де вони завзято підбирали українські відповідники словам іншомовного походження. Успішно виконавши перше завдання, дітвора вправно долала рухомим місточком уявні «гарячі хвилі», щоб добратися до острова бібліотечного символа «Кота Матраскіна». Тут на дітей чекало справжнє літературне лото, за правильні відповіді якого діти отримували чергову «фішечку», і вже мали право підійти до «Казкового фінішу». На фініші діти обмінювали одержані фішки і правильну розгадку питання вікторини з бібліотечного журналу на приз та отримували запрошення до дитячої книгозбірні.

На локації було людно, гамірно і весело. Сподіваємось, що фахівці своєю роботою подарували дітворі приємні хвилини веселощів, задоволення і знань.











В неділю,
напередодні Міжнародного дня сім'ї Лубенська міська бібліотека для дітей запросила до читальної зали своїх юних користувачів разом з мамами.  Для них запропонували сімейну естафету «Родинна пробіжка + книжка»
.

 «Родинна пробіжка + книжка» - це розмова про найважливішу складову сімейного щастя – здоров'я родини, про фактори, яких треба дотримуватися, щоб бути здоровими. Стежками уявної  пробіжки присутніх повела завідувач бібліотеки Людмила  Шовкопляс.  «Подорожуючі» відвідали 5 локацій: «Встигайлики», «Гігієнознавці», «Спортсмени», «Загартувальники», «Смачноїжки».  На зупинках, долаючи завдання вікторин, тестів, валеологічних ігор, знайомилися з  певним фактором, що потрібен для зміцнення організму.  Кожну локацію представляли книги, з якими знайомила провідний бібліотекар Тамара  Степаненко.  





















Здоров’я людини – це найцінніше, що є в житті. Ніщо не може зрівнятися з цим: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні слава. Здоров’я - справжня коштовність... Як мудро сказав Сократ: "Здоров’я - це не все, але все без здоров’я - ніщо". Саме ця теза була лейтмотивом валеологічного пеленгу «Крок за кроком до здоров'я», що відбувся в Лубенській міській бібліотеці для дітей
.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ 2023



Щоб посіяти у дитячих серцях зерна любові до рідної української мови в міській бібліотеці для дітей 26 лютого відбулася розважально-пізнавальна мовограйка «Квітни, рідна мово, зірницями слова».



Юні знавці мови здійснили подорож «МОВНОЮ КРАЇНОЮ» , стали активними учасниками мовознавчих ігор та вправ. Із великим задоволенням діти взяли участь у «МОВНИХ СПОТИКАЛКАХ», мовознавчій інтелект-вікторині «МОВНЕ АСОРТІ», інсценівці «ПРОЩАВАЙ СУРЖИКУ», переглянули відео-презентацію «В ОКЕАНІ РІДНОЇ МОВИ», ознайомилися з матеріалами виставки «ЗВЕРНИСЬ ДО МЕНЕ СОЛОВ’ЇНОЮ, ВІДПОВІМ ТОБІ Я КАЛИНОВОЮ»» та виготовили «МОВНУ РОМАШКУ». Зустріч була корисною, продуктивною, творчою та веселою.








17 січня в Лубенськый міській бібліотеці для дітей відбулася перша зустріч представників Луганського обласного відділення МБО БФ СОС «Дитячі містечка» в рамках реалізації проєкту «Фонд гуманітарного фінансування» з родинами внутрішньо переміщених осіб з дітьми.









В читальній залі працювали дві локації. З дітьми фахівці провели ігрові розвиваючі заняття.
В іншій локації представники з Луганщини спілкувалися з дорослими членами сімей. Розповіли присутнім про основні напрями діяльності. А саме: недержавна благодійна організація здійснює психологічну і педагогічну підтримку дітей та батьків (включаючи послуги логопеда, дефектолога, корекційного педагога), надає всебічну підтримку сім’ям внутрішньо переміщених осіб з дітьми відповідно до індивідуальних потреб, а також прийомним, опікунським сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу. Дорослі представники сімей ВПО поділилися своїми історіями та проблемами. Панувала щира та довірлива атмосфера спілкування.
І діти, і дорослі висловили бажання продовжуати такі зустрічі.


12.01.2023 

Годину позитивних емоцій подарували дошкільникам Лубенський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді та Лубенська міська бібліотека для дітей, провівши в рамках соціального партнерства "Бібліотечний казкограй". Вихованці театру ляльок "Прем'єра" ЛЦДЮТУМ (керівник Ольга Петренко) зачарували малесеньких читайликів яскравою театралізованою виставою "Пан Коцький". Веселі ігри за мотивами українських народних казок додали веселощів, азарту та змусили маленьких читайликів продемонструвати кмітливість, спритність та дитячу ерудованість.


Книжкова виставка


Ігри з акторами
Казкова вікторина







5.01.2023 Сьогодні наше зібрання "Різдвяні історії" не обмежилося лише голосним читанням. Були веселі інсенівки, вікторини та ігри.

З дітьми завжди світло, тепло і весело.
Дай Боже їм доброї долі, МИРУ, Сонця, добра!















Проект "Читаємо разом"

В останньому кварталі 2022р. в бібліотеці започаткували проект для молодших школярів "Читаємо разом". 

В рамках проекту вже відбулося 14 зустрічей.

На дітей чикали цікаві книги, дивовижні факти з журналів, ігри, квести, ляльковий театр.

Проект надалі продовжимо в 2023 році.

◘◘◘◘◘◘◘ 


1

2

3

3

1

2

3

3
_________________

1

2

3

3

1

2

3

3
____________

1

2

3

3
_________

1

2

3

3
______

1

2

3





_____

1

2

3

1
______

1

2

3

3
_______

1

2

3

3


1

2



3
________



1



2

3

3
_____




♠♥♦♦♦

19 серпня виповнилося   120 років від дня народження 

 Олеся Донченка.

Олександр Васильович Донченко – відомий український поет, прозаїк, казкар, засновник лубенського літературного об'єднання, наш земляк. Його ім'ям  пишаються лубенці, його творами зачитується не одне покоління дітей та юнацтва.

   Для ширшого знайомства юних книголюбів з творчістю Олеся Донченка в Лубенській міській бібліотеці для дітей діє тематична  книжкова виставка «Романтик юності».  Підготовлена літературна ретромандрівка «Книжковий світ Олеся Донченка», яка дала змогу дітям поринути в атмосферу минулого століття, уявити той світ, що оточував маленького Олеся, щойно зарахованого до Лубенської чоловічої гімназії. Присутні ознайомилися з ранньою творчістю майстра слова, гуртом прочитали його вірш «Лялечки». Ознайомилися з прозовими творами письменника. З великою несподіванкою і гордістю сприйняли розповідь завідуючої бібліотекою Людмили Шовкопляс про те, що наш Олесь Донченко був сценаристом одного з перших українських анімаційних фільмів. Переглянули уривки з анімаційного фільму «Тук-тук та його приятель Жук» за сценарієм нашого славного земляка.





 ОСТРІВ ЧИТАЛІЯ НА ПЛАНЕТІ ЛІТО
Діти повинні бути дітьми тим паче коли надворі довгоочікуване ЛІТО.
Діти повинні  посміхатися і гратися та хоч іноді забувати про різні гаджети.

Ось і вирішила бібліотека запросити маленьких читачів провести час весело та корисно.

Зустрілися ми з дітьми на планеті ЛІТО та помандрували сонячними островами. Відвідали Острів Загадок, літературне бюро на острові Читалія і не могли не запливти в бухту улюбленого кота бібліотеки Матраскіна.

На початку квесту учасники поділилися на 2 команди. Дівчата - феї, та хлопці - ендермени.

Отримавши квест-карту, гравці помандрували до Острова Загадок на якому на них чекала літературна вікторина. 

Переможці вікторини першими збудували човна та попливли до бухти кота Матраскіна. У бухті на юних читачів  чекав сюрприз - книги-новинки які бібліотека отримала в цьому році за #Програмою_поповнення_бібліотечних_фондів #УІК. Отримавши в бухті картки із завданням, по опису на картках гравці шукали потрібні їм книги. Інша команда отримала додаткове завдання щоб добудувати човен та наздогнати суперників.

Знайшовши всі книги зазначені в картках, діти продовжили маршрут до острову ЧИТАЛІЯ, щоб превірити в ЛІТЕРАТУРНОМУ БЮРО чи правильні книги вони обрали.... АЛЕ ТАМ НА НИХ ЧЕКАЛА НОВА НЕСПОДІВАНКА.


На цьому острові вони зустріли бібліотекаря, який спершу мав перевірити чи виховані діти та чи гарні вони читачі. Кожній команді бібліотекар дав закладки, до яких слід було підібрати потрібну книгу казок...

На наступному острові РЕБУСІВ ТА ГОЛОВОЛОМОК  обидві команди зустріли вовка. Вовк хотів ув'язнити дітлахів і їм на допомогу могли прийти тільки герої книг. На острові виявилося лише дві книги. Щоб вивільнити з них героїв, гравці повинні розгадати ключ-ребус з назвами обраних книг.... І лише коли герої насварили вовчика, той погодився відпустити усіх гравців і дати їм частини мосту, по якому вони дістануться до СОЛОДКОГО ОСТРОВА, але за умови, що діти впораються з головоломкою, з якою вовк не може впоратися вже не один рік.
Коли гравці-молодці і це завдання виконали, вовк на радощах навіть корисну підказку дав : "СОЛОДОЩІ НА СОЛОДКОМУ ОСТРОВІ ВИ ОТРИМАЄТЕ ТОДІ, ЯК РОЗСТЕЛЕТЕ СКАТЕРТИНУ САМОБРАНКУ, ЩО СХОВАНА ПІД ТРОЯНДОВИМ ДЕРЕВОМ."

УРА! ГРУ ЗАВЕРШЕНО! 
МОЖНА ЧАЮВАТИ ТА СОЛОДКИМ ЛАСУВАТИ!
☻ Острів загадок
Наші переможці
Онлайн вікторина

Смайлик за вірну відповідь

Команди активно працювали

Бухта Кота Матраскіна
Ось такі завдання
Капітан зачитує завдання всій команді
Знайшлась навіть книга,
яку дуже схотілось взяти додому
столбец


Літературне Бюро на острові Читалія
Учасники виконують
завдання бібліотекаря




Перевіряємо книги з 
бухти Матраскіна 


столбец


Та книга що обрав була вірною)))

Острів ребусів та головоломок




головоломка від вовка
Скласти трикутник та квадрат 



частини мосту які 
дав вовк

Трояндове дерево та скатертина самобранка


Солодкий острів на нашій  планеті ЛІТО

☻☻☻☻☻☻☻☻

Сьогодні (03.10) відбулися перші "Недільні читання". Читали, відгадували, грали і чаювали.



Ліатературний диліжанс "Незвичайні пригоди в казкових країнах" - це цікаво!! Знайомились з творчістю дитячої письменниці Галини Малик.



  На  літературно-краєзнавчу годину  «Я вітаю тебе, місто, з днем народження твоїм»  завітали четвертокласники ЗОШ №10.

    Завідувачка бібліотеки Людмила Шовкопляс розповіла дітям про історію дитячої книгозбірні, яка народилася в далекому післявоєнному 1947 році, ознайомила з її сучасним станом  та послугами.  Потім за допомогою книг та світлин давніх Лубен присутні здійснили уявну мандрівку частиною міста.  Маршрут стартував  від ЗОШ № 10, будівля якої розпочала своє життя з 1907 року, витримала багато змін та складних і трагічних подій. В своїй мандрівці діти зупинились біля краєзнавчого музею та госпіталю, поговоривши про їх історію та події, свідками яких були ці будівлі. Відкриттям для дітей стала меморіальна дошка на будинку, де в роки німецької окупації розміщувалась друкарня підпільної групи «Голос Батьківщини».  Маленьким розумникам довелося розгадати загадку старовинної вежі (1911р.) та будівлі колишньої жіночої гімназії. 

    Юні відвідувачі прочитали поетичні рядочки, присвячені Лубнам. А потім разом з бібліотекарем та своїми вчителями  поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам 337-ї стрілецької дивізії, які визволили 18 вересня 1943 року наше рідне місто від нацистських загарбників

в читальному залі

Читаємо вірші

Квіти до пам’ятного знаку.

 Завершилися цьогорічні «літні пригоди в бібліотеці» заходами патріотичної тематики. Дітям запропонували майстер-клас з виготовлення пшеничних колосків, які є символом працьовитості і єдності нашого народу та родючості української землі. Також діти із задоволенням взяли участь в поетичній хвилинці   «"Я - людина, ми - родина, дім наш - Україна".

 Сподіваємось, що море емоцій та приємних вражень від бібліотечного літа діти збережуть на всей навчальний рік.







Літні пригоди продовжуються.
12 серпня "творчий четвер" "корисні паперові речі" зібрав дітей в читальній залі бібліотеки на урок оригамі. 



11 серпня "казкова середа" подарувала масу гарних емоцій.



 Так чудово бібліотекарю чути з вуст вже навіть не маленьких дітей "ПОЧИТАЙТЕ НАМ ЩЕ...". Читання вголос для сучасних бібліотек стало приємною частиною роботи. 
Багато фахівці розповідають, наскільки нині зіпсувалися діти: труднощі з увагою, гіперактивність, кліпове мислення. Хоча, можливо, замість того, щоб нервувати, ми могли б просто взяти в руки книгу. Є наукові дані, які свідчать про сприятливий вплив батьківського читання на поведінку дітей. Воно допомагає знизити ризик розвитку проблем з увагою і гіперактивністю.
…далеко не всі усвідомлюють, що насправді читати вголос дітям корисно та потрібно навіть тоді, коли вони вже навчилися робити це самостійно.
Читання вголос  
📖Формує словниковий запас.
📖Це покращує розуміння текстів.
📖Позитивні враження та теплі спогади про почуті від когось, кого любиш, історії можуть прищепити любов до читання на все життя.
📖Це дає дітям зразок для наслідування.
📖Це покращує вміння слухати.
📖Це спосіб відкрити класику.
📖Це допомагає обговорювати складні проблеми.
📖Це можливість дослідити жанрове розмаїття.
📖Це своєрідний портал до інтересів ваших дітей.
📖Це пробуджує цікавість і спрагу до навчання.

Більш детально дізнатися про користь читання вголос ви зможете перейшовши за цими посиланнями👇




10 серпня на черговий "креативний вівторок" запрошували всіх бажаючих до читальної зали на саморобки з журналів "яблунька".

Було весело та цікаво. До того ж така творча робота дуже корисне, захоплююче і приємне заняття, яке не тільки служить для розвитку творчого мислення, а й формує характер. Саморобки з паперу дають змогу дітям закріпити свої знання про розмір, форму, покращити дрібну моторику рук, вчать відчувати щільність, фактуру паперу, розвивають всидчивість.




2-го червня бібліотека запросила маленьких друзів в «Країну ляльок та книг».  Діти переглянули лялькову міні-виставу « В гостях у книги чарівної». Потім бібліотекарі запропонували дітям самим на деякий час стати акторами, що вони із задоволенням зробили, зігравши за допомогою дорослих відому казку. Вікторини, ігри, декламування віршів доповнили веселу та святкову атмосферу читальної зали. А відділ бібліотеки – абонемент радував працівниць закладу активним відвідуванням користувачів, що активно приходили вибрати книги. То ж прямуймо в літо з книгою та бібліотекою!

01.06.2021.Міжнародний день захисту дітей святкуємо всім містом.  ІЗ СВЯТОМ!

Група читачів Лубенської міської бібліотеки для дітей взяла участь в конкурсі від освітнього ютуб-каналу  «Творча читальня».
  Діти намалювали малюнки до віршів, як було потрібно за умовами конкурсу.   Ведуча ютуб-каналу дитяча письменниця Марія Артеменко подякувала  за роботи  читачів Лубенської міської  бібліотеки, назвавши їх «прекрасними шедеврами юних талантів».  Книгозбірня отримала від письменниці листівки в дарунок авторам малюнків та книжкове привітання для бібліотеки – добірку дитячих книжечок. Дуже  дякуємо 
за підтримку і вболівання за свою бібліотеку учасникам конкурсу: Оксані Ковтун, Вані Панасенку, Ані Слюсенко, Глібу і  Владиславу Ягмур.


«Чистий промінь Лесиного слова»  - під такою назвою в  бібліотеці  оформлена книжкова виставка та проведена літературна година з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

 Життя і творчість славної української поетеси і драматурга стало втіленням безмежної любові до Батьківщини й українського народу. Мужня українка була і залишається прикладом служіння рідному народові для багатьох поколінь наших співвітчизників.

   Перший вірш був написаний Лесею в 9 років («Надія»).  Коли їй було 13, вперше її  поезії друкують  у журналі під псевдонімом – Українка, що відомий нині у всьому світі. Літературні твори Лесі Українки складають 12 томів. Це вірші, поеми, драми.  Багато творів перекладено на різні мови світу, а її драми, особливо «Лісову пісню» ставлять у театрах багатьох країн.

   Для найменших читачів Леся Українка написала багато віршів і казок. Ці казки не завжди веселі,  їх сюжети взяті з життя і вчать дітей долати різні труднощі життєвого шляху. Не одне покоління дітей виховується на  казковому сюжеті про нерозумного горобчика, якого ніхто не хотів навчити розуму, поки біда його не навчила («Біда навчить»); про Оха-Чудотворця з підземного царства,  багатющі володіння якого не відпускають від себе тих, хто в них потрапляє, залишаючи на все життя в золотій клітці.  

   Про ці та інші цікаві факти із біографії  Лесі Українки розповіла учням 4А класу ЗОШ №1, що були запрошені на захід,  провідний бібліотекар Тамара Степаненко. Справжньою родзинкою заходу було звучання поетичних рядків відомої поетеси,  які майстерно прочитали четвертокласники: Віка Бобкова, Кіра Барташ,  Аня Сергієнко, Поліна Купрій, Катя Кучеренко. 

«Екскурс в історію книги та бібліотеки» здійснили третьокласники  ЗОШ №1, завітавши до дитячої книгозбірні на бібліотечні години.  В ході заходу діти дізналися, що така звична й всім відома річ як Книга, має свою цікаву історію та  довгий шлях. Наскельні малюнки, кам'яні та глиняні таблички, берестяні грамоти, папірусні свитки, пергаментні, паперові книги  –  важливі надбання , що вплинули на історію людства. Діти відповідали на запитання бібліотекаря, ділилися своїми думками про книгу і бібліотеку та дійшли висновку, що книга виконує важливе завдання – передає знання, розвиває уяву та розум.



                         Вітаємо з Днем міста!

Щоб більше дізнатися про історію, культурне та  літературне життя Лубен, бібліотека пропонує  вибрати книги із тематичного куточка «Літературна Лубенщина» та книжкової виставки «Стежками рідного краю».

    В зв’язку з карантинними обмеженнями,  в книгозбірні проводяться малі форми  соціокультурної діяльності.  То ж  на літературно-краєзнавчому фуршеті цього року «подавались»  бесіди біля книжкових виставок, голосні читання книг місцевих авторів, літературні вікторини, міні-мандри  для  невеликих груп дітей

       


Дорогі наші читачі, дуже шкодуємо, що не маємо змоги разом з вами зустрічатися віч-на-віч, спілкуватися, веселитися на бібліотечних заходах. Але для справжніх любителів книги карантин не перешкода. Приєднуйтеся до нашого "читання на карантині". Для цього перейдійть на сторінку " Користувачам". 





Новий рік – улюблене свято нашого  дитинства, його з нетерпінням чекають дорослі і діти. Саме в  ці дні, коли  трапляються дива і починаються зимові свята, працівники Лубенської міської бібліотеки для дітей  підготували для своїх маленьких читачів  справжню святкову «Зимову круговерть».  
    Під час дійства до дітей завітали  герої   сучасних дитячих авторів і присутні потрапили до новорічної  лісової еко-казки. Пан Крук – герой книги Сашка Дерманського,  намагався перешкодити святкуванню .  Та йому на заваді стали інші літературні герої: Ворона Кармен (за С. Дерманським), Бабуся Катастрофа (С. Дерманський), Малий Вовчик (І. Вайброу). Вони разом з дітьми врятували ліс від бруду та злих чарів Пана Крука і  Страшне Страховисько (за еко-казкою Л. Ніцой) знову стало красунею Ялинкою. 
  Далі діти залюбки дарували Ялинці і всім присутнім гарні вірші, пісні і танці. Потім запросили Фею Гри і розважалися веселими іграми. За творчість, веселощі і завзятість всі діти отримали від Ялинки та казкових героїв в подарунок смачні солодощі.  Після свята маленькі читайлики  розібрали всі книги, що популяризувались під час вистави.

 І знову  «Читаємо разом».

    Цього разу  «В гості до  Почитайка» запросили вихованців дошкільних навчальних закладів. Бібліотекарі в ігровій формі знайомили малят з книгозбірнею, її послугами та правилами. Разом з ляльковими героями Ведмедиком Почитайком та Мишкою Норушкою діти знайомилися з цікавими бібліотечними виданнями, відгадували загадки, мандрували відділами бібліотеки. А на завершення казкової подорожі ще й отримали «фішку дружби» від Клубочка-знайомлика та ведмедика Почитайка




Святкуємо День міста
   З нагоди Дня міста та 76-ої річниці визволення міста Лубни від німецьких загарбників  бібліотекарі разом із своїми читачами вирушили в бібліомандрівку під краєзнавчою парасолькою «Відкрий для себе рідне місто». Діти поділились на 8 груп-провідників, кожна з яких отримала завдання, користуючись бібліокартою, привести весь  клас до заданого об’єкта.  А це були: водонапірна вежа, місце розташування Троїцького храму (1869 р.), будинок, в якому діяла  редакція підпільної організації «Голос Батьківщини» 1941-1943 рр., будівля державного банку (1938 р., нині госпіталь),  жіноче єпархіальне училище (зараз ЗОШ №10), пам’ятний знак та місце розстрілу військовополонених  в 1942-1943 рр.,  будівля колишнього духовного училища, ЗОШ №1, що розташована на місці колишньої чоловічої гімназії та будинок міської управи (1907 р.) . А закінчилась бібліомандрівка біля пам’ятного знака воїнам 337-ої дивізії. Біля кожного «знайденого» дітьми місця зупинки, завідувачка бібліотеки Людмила Шовкопляс  розповідала про заснування та історію пам’яток, про  події свідком яких вони стали в роки німецької окупації  Лубен 1941-1943 рр. та про його визволення. Продемонструвала цікаві світлини та рекомендувала літературу для глибшого вивчення рідного міста.
Запрошуємо всіх бажаючих стати учасниками подібних мандрівок, адже це дуже цікаво!
 






Відбулася презентація нової книги члена спілки літераторів Полтавської області та Лубенського об’єднання ім. О. Донченка, лауреата премії В. К.  Малика, письменника  Володимира Сергійовича Васильєва. Художньо-публіцистична повість  «Фарватер перемоги» вийшла друком нещодавно в лубенському ТОВ «Інтер парк».

    Під час презентації  провідний бібліотекар Тамара Степаненко представила присутнім діючу в читальній залі в книжкову виставку історичної прози    В. Васильєва, та передала слово письменнику. Запрошені на захід дев'ятикласники ЗОШ №1 з великою цікавістю слухали розповідь автора про роботу над книгою та тяжкі історичні події, що лягли в її основу. Діти  дізналися багато нового про роки війни 1941-1945 років на території України, та Лубенщини. Торкнувся Володимир Васильович і свого воєнного дитинства та відповів на запитання дітей.

Святкуємо День незалежності в дружному колі лубенців.
   24 серпня працівники бібліотеки  долучились до проведення народних гулянь в центральному парку міста.  Діти з задоволенням відвідували «Творчу галявину», на якій бібліотека пропонувала їм майстер-клас, вікторини за казками, розмальовки за сюжетами казок .

Читаймо разом!!!
 В бібліотеці для дітей стартував проект  «Читаємо разом», цільовою аудиторією якого є дошкільнята та учні молодших класів.  Його мета - залучення широкого кола дітей до читання, збільшення читацької активності, підвищення статусу книги і читання як важливих засобів інтелектуального, творчого та духовного розвитку дитини.
    В рамках проекту проходять прес-діалоги «Знань немало дають нам журнали», пізнавальні екскурсії для першокласників «Будьмо знайомі!  Бібліотека!», літературний рідплей за книгами.

     
Користувачі Лубенської міської бібліотеки для дітей здійснили  літературну мандрівку «У Країну  Книгограй», присвячену Міжнародному дню дитячої книги та   70-літтю з дня заснування бібліотеки.
  Свято вдалося зворушливим і водночас веселим. Присутні більше дізналися про Міжнародний день книги та про історію народження і розвитку нашої дитячої бібліотеки. Щирі і теплі слова були сказані на адресу бібліотеки мамою двох юних читачів, активною учасницею бібліотечного клубу «Чарівна скриня» Юлією Подою. Цікавими спогадами поділилися в минулому маленькі читачі, а нині дорослі друзі бібліотеки Тетяна Дозорцева та Ірина Федь,а також  колишня учасниця сімейного клубу «Оазис» Катерина Кисіль. Не залишили нікого байдужим слова педагога Рустама Абдуліна, який прийшов до бібліотеки маленьким хлопчиком і до цього часу продовжує бути  не лише активним читачем бібліотеки, а ще й популяризує читання серед своїх учнів.
 І  діти, і дорослі з захопленням брали участь в літературних іграх та вікторинах.  Виявили неабиякі акторські здібності, ставши учасниками «театру на ходу». Тепло зустрічали героїню казки Андерсена Снігову Королеву, роль якої зіграла учениця ЗОШ№1 Катя Голоденко,  та дружно відповідали на її запитання. Потішалися з витівок Баби Яги та задобрювали її піснями і віршами. На завершення свята  водили хоровод та ласували смачним іменинним пирогом, який спекли бібліотекарі.





З нагоди  Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2017  бібліотекарі підготували для старшокласників вечір читання віршів «Поетичний зорепад», що відбувся за участі лубенського поета, члена Полтавської спілки літераторів, заступника  голови ПСЛ, члена Національної спілки журналістів України Олександра Печори.
   П'ятикласники та шестикласники  з великим задоволенням  стали учасниками  «великої читацької пригоди» , що пройшла за ідеєю,  придбаною  Полтавською обласною бібліотекою для дітей ім.. П. Мирного на  "БібліоКре@тиві-2016".   Для «пригоди»  лубенські бібліотекарі обрали книгу Андрія Кокотюхи «Таємниця козацького скарбу». Подорожуючи картою, створеною за сюжетом книги, долаючи різні перешкоди та завдання на шляху,  і дійшовши до фінішу, діти зробили висновок, що необхідно прочитати книгу, щоб дізнатися чим закінчаться пригоди головних героїв книги. 
   Виставка «Сучасна українська книга високого рейтингу» порадувала читачів  цікавими новинками.



  Бібліотекар  Лубенської міської бібліотеки для дітей Людмила Шовкопляс в складі групи колег Полтавщини взяла участь в   підсумковому  семінарі за проектом «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек» програми «Бібліоміст» та отримала сертифікат від голови центру медіареформ Людмили Гуменюк , головного редактора сайту podrobnosti.ua (телеканал «Інтер») Михайлини Скорик і координатора  програми «Бібліоміст» Віталія Чумака.Переможці всеукраїнського конкурсу проектів «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек» з Одещини, Київщини, Хмельниччини, Закарпаття, Львова, Харкова,  Чернігівщини, Слов’янська  і Полтавщини поділилися власним досвідом, розповіли про свої успіхи та проблеми,  накреслили стратегію подальшої роботи після закінчення пілотної стадії проекту.

     
   


  Запрошуємо всіх юних лубенців: дошкільників і школярів долучитися до «сонячного читання».

  Влітку дітлахів чекає безліч приємних розваг. Ліс, річка, сонце додають гарного настрою та енергії.  Але без Книги, без Бібліотеки ваш відпочинок не буде повноцінним. Бо гаслом всіх сучасних дітей міста Лубни є слова: «Сонячним літом читаємо разом!!!», - так вирішили бібліотекарі та діти, що зібралися на перший літній бібліопікнік за назвою «Веселися, грай і книжки читай!». На свято завітали та допомогли його провести випускниці школи і нашої бібліотеки. Вони розповіли  дітям про свою дружбу з бібліотекою: «Прощатися з дитячою бібліотекою трохи сумно, це як прощатися з дитинством . Та  любов до книг та читання, які нам прищепили тут,  залишиться  з нами на все життя. Дуже б хотілося, щоб у дитячій  бібліотеці завжди було гамірно та весело. Бажаємо улюбленій книгозбірні  багато-багато вдячних читачів, нових книг та комп’ютерів». 
     То ж друзям нашої бібліотеки справді не буває сумно. Про це свідчать світлини з життя бібліотеки та її користувачів. Адже нам цікаво, коли ми читаємо,  граємо, розгадуємо, ліпимо, малюємо, обговорюємо, лицедіємо, декламуємо і знову читаємо.






І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

  Книжкова виставка «А пам’ять безсмертна…» пропонує відвідувачам бібліотеки ознайомитися із літературою, що висвітлює події 1939-1945 років.    7 десятиліть минуло  від травня 1945 року, але  й зараз подвиг захисників і визволителів Вітчизни символізує тріумф справедливості і  залишається невичерпним джерелом патріотизму та великої віри у свої сили.
   Для українців, як і для всіх інших народів, об’єднаних тоді у СРСР, Велика Вітчизняна або радянсько-німецька війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Це була справедлива, визвольна, священна війна проти підступного і жорстокого ворога, який виношував плани перетворити на рабів народи Європи.
  Тож  історичні книги, статті, дитячі оповідання, що презентує книжкова виставка,  будуть цікаві та користі і для старшокласників, і для молодших читачів.

      

 

 Конкурс"Найкращий читач 2015 року" .

   15 квітня у Лубенській міській бібліотеці для дітей відбувся 2-ей етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2015»
   До конкурсу готувались і бібліотекарі, і діти. Працівники дитячої бібліотеки опрацювали протоколи першого етапу, розробили та підготували для учасників змагань цікаві квести, літературні вікторини, тести.
  Шестикласники та семикласники шкіл міста, серед яких за умовами конкурсу і проводяться змагання, цілий рік читали книги, аналізували і занотовували враження від прочитаного до читацьких щоденників. Потім в шкільних бібліотеках змагалися за звання  «Найкращий читач школи – 2015».
Ними стали: Жуль Олена (ЗШ №1, 6Б), Аношкіна Інна (ЗШ №2, 6В),   
Арутюнян Єлизавета (ЗШ №3, 6А),    Крамаренко Ірина (ЗШ №4, 6А),  Похвала Катерина (ЗШ №6, 6С),    Даниленко Марина (ЗШ №7, 6клас),   
Замахіна Тетяна (ЗШ №8, 6клас),  Курило Антон (ЗШ №9, 6клас),
Баженов Гліб (ЗШ №10, 6А),   Перловська Дар׳я (ЗШ №1, 7Б),
Мусієнко Дар׳я(ЗШ №2, 7В),    Марченко Вадим  (ЗШ №3, 7А),   Могильна Руслана  (ЗШ №4, 7А),   Олійник Марія (ЗШ №6, 7В), Шапаренко Ліза (ЗШ№7, 7клас), Небеська Юлія (ЗШ №8, 7Б), Корнієнко Валерія                      (ЗШ №9, 7клас), Рудик Анастасія (ЗШ №10, 7Б).
     На суд членів журі 2-го етапу конкурсу ці діти принесли свої читацькі щоденники, успішно виконали завдання квесту, продемонстрували високу ерудицію при виконанні письмових запитань і тестів, та артистизм і вміння робити власні висновки - під час розповіді про улюблену книгу. За результатами всіх завдань і критеріїв дипломами «Найкращий читач міста Лубни» нагороджені   шестикласниця ЗШ №4 Крамаренко Ірина, семикласниця ЗШ №1 Перловська Дар׳я; попереду в дівчаток – змагання в обласній бібліотеці для дітей ім.. П.Мирного.
    Друге місце зайняла шестикласниця ЗШ №7 Даниленко Марина, а серед семикласників друге місце поділили Олійник Марія (ЗШ №6) та Небеська Юлія (ЗШ №8).
    Від міської дитячої бібліотеки всі учасники отримали на згадку ручки з логотипом конкурсу та запрошення до цікавих мандрів книжковими морями.










Тиждень дитячого читання відсвяткувала наша бібліотека. 




Немає коментарів:

Дописати коментар