снег

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

Це твоя бібліотека!



Вас вітає Лубенська

міська бібліотека для дітей!


       Нашу бібліотеку називають "Книжчиним домом". Тут збирають, зберігають і видають книги, журнали, аудіозаписи.       Ми завжди готові допомогти підібрати потрібну літературу для навчання чи вибрати книгу для цікавого відпочинку, навчити користуватися каталогами, словниками, енциклопедіями, довідниками, відповісти за допомогою книг на самі каверзні та самі особисті питання дітей та підлітків.
    В бібліотеці можна покористуватися комп’ютером,  інтернетом.
     А ще дитяча бібліотека – це територія для дітей і підлітків, де можна вільно спілкуватися, читати, грати. З малюками тут пограються, почитають яскраві книжечки та журнали, допоможуть навчитися читати та рахувати. З дітьми проводяться літературні ігри, конкурси, веселі свята та цікаві зустрічі з письменниками, художниками, виконавцями та іншими цікавими людьми.
.
   Зі своїми проблемами та сумнівами приходять до нас і дорослі. Як заохотити дитину до читання, що порекомендувати, як розвинути літературний смак? Література із куточка для керівників дитячого читання допоможе відповісти на ці та інші запитання дорослих, і навіть відпочити з захоплюючою книгою в руках.
    Спеціалісти бібліотеки стараються всім допомогти.
    Від вас, дорогі мами і тата, бабусі та дідусі, ми також чекаємо підтримки: читайте дітям, читайте разом з дітьми. Адже дитяча книга - це спілкування, таємниця та насолода кращих хвилин життя!
    Нехай же дитяча книга стане повноправним членом вашої родини!


Ми працюємо для вас:                        Наша адреса:
з 09:15  до 18.00                                  м.Лубни   
в неділю з 10.00 до 15.00                  вул. Г.Тютюнника,19А
вихідний:  субота;                                тел.:(05361) 6-22-13
з 1 червня до 1 жовтня: 
 вихідні: субота, неділя

 ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ




Наша історія

 

       Народилась наша бібліотека далекого післявоєнного 1947 року.  ЇЇ днем народження вважаємо 27 березня, адже саме цього дня 1947 року була прийнята постанова виконкому Лубенської райради депутатів трудящих «Про відкриття міської дитячої бібліотеки».

     При заснуванні бібліотека являла собою кімнату з вікнами без скла і розваленою грубою, стіл і 200 примірників книг –такий стартовий капітал отримав перший завідувач бібліотеки Іван Євдокимович Сахно.

      Долаючи труднощі післявоєнної розрухи, розпочинала своє життя Лубенська міська бібліотека для дітей.

          1951 року в біблітеці введена третя штатна одиниця. На посаду завідуючої читальним залом приходить Віра Миколаївна Домницька, яка 27 років присвятила роботі в дитячій бібліотеці.

  На протязі 50-70-их років бібліотека дуже гарно комплектується.  До кінця 70-х років книжковий фонд дитячої бібліотеки налічує вже біля 37тис. примірників.

      Перед бібліотекою стоїть головне завдання – пропаганда книги та виховання підростаючого покоління на патріотичних засадах; проводяться читацькі конференції, обговорення книг. зустрічі з ветераними та письменниками.

                                          

      За показниками роботи бібліотека  була одна з кращих в області. На її базі часто проводились обласні семінари. Зі спогадів працівників, робити було тоді важко, але труд бібліотекаря цінувався. поважався і читачами, і керівниками.

         З 01.10.1977 року міська дитяча бібліотека передається в районну централізовану систему і функцінує як міська бібліотека-філіал для дітей №4 зі штатом із 4-х бібліотечних працівників.

  За роки існування ЦБС в бібліотеці працюють Т.Ф.Жовтухіна, Н.А.Ємець, Е.М.Семенова, Л.М.Провора, К.Д.Гречана, Н.І.Бас(Гусар), М.Е.Воронкова, Л.М.Шовкопляс, Т.С.Степаненко,З.Т.Шевченко.

      В 1984 році бібліотека розташовується в новому приміщенні п вул.Луначарського, 19А (Г.Тютюнника). Ведеться робота з групами продовженого дня, підтримується тісний зв’язок із школами.


      90-і роки відзначились певними труднощами. Але, незважаючи на всі негаразди, зростає наплив читачів до бібліотеки. Запити стали більш різносторонніми,  серйозними, складними. що потребують високої професійності бібліотекарів та якісно організованого довідково-бібліографічного апарату.


   В 90-х роках у бібліотеці працюють Л.М.Шовкопляс, М.Е.Воронкова, Т.С.Степаненко, З.Т.Шевченко, яка в 1994 році переведена до краєзнавчого музею, а на її місце приходить Т.М.Куліш, яка в 1998 році ообирається депутатом Лубенської міської ради.

   Бібліотека спрямовує свою роботу на задоволення читацьких потреб та популяризацію літератури з історії краю, літератури, що збагачує духовний світ читача. Запроваджуються нові форми і методи масової роботи. При бібліотеці діє сімейний клуб «Оазис», школа правових знань.

      В 2001році працівники бібліотеки взяли участь в загальноміській акції написання літопису закладів міста. Вивчені архівні матеріали, опитані колишні працівники бібліотеки, проведене краєзнавче дослідження; і 2002-го року книгозбірня вперше відзначила свій ювілей.


       Початок 21-го століття сприятливий для функціонування бібліотеки. Збільшується кількість користувачів, надходжень до бібліотечного фонду, вдосконалюється довідково-бібліографічний апарат. З 2006 року  розпорядженням міського голови від 11.04.2006 з метою заохочення встановлено премію міського голови активним читачам дитячої  бібліотеки.

          В нагороду від міського голови група кращих читачів

 побувала на екскурсії в місті Києві та в місті Артемівську.


    Юні користувачі бібліотеки беруть активну участь у всеукраїнських, обласних конкурсах, масових заходах бібліотеки.     
       

   2008 року за ініціативи та підтримки  міського голови В.В.Коряка,  величезної допомоги громадськості міста в приміщенні бібліотеки було здійснено капітальний ремонт, замінені всі меблі, дизайн приміщення, облаштовано інтернет-куточок.

 











 





 


 




Немає коментарів:

Дописати коментар