снег

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

Для батьків

 Корисні посилання

10 причин привести дитину до бібліотеки

Батькам. Освіторія

Педагогіка М. Монтессорі стаття

В журналах нашої бібліотеки є гарні казочки, оповідання та віршики "Прочитай сам". Разом з котом Матраскіним та логопедом  ми рекомендуємо батькам з дітками 4+ 

7 фактів на користь читання книжок

Психологічна скарбничка

Сучасний світ пропонує сучасні можливості. 
Але, чи завжди це корисно, особливо для
дітей?
 Давайте розглянемо різницю між читанням книг з використанням гаджетів та звичайних паперових підручників, а також дізнаємося, що відбувається з нами при читанні.
1. Коли ми книгу тримаємо в руках, йде активне читання, задіяні три сенсорні системи: зорова, слухова і тактильна. Завдяки цьому інформація сприймається в максимальному обсязі. За допомогою зорової сенсорної системи – відслідковується текст верхній-нижній, посередині, праворуч-ліворуч сторінки; кути: верхній-правий, лівий, нижній-правий-лівий; за
допомогою слухової - чується шелест паперових листочків книги в руках; за допомогою тактильної - відчувається вага книги, сама сторінка, та, навіть, запах книги сприймає наша нюхова сенсорна система. І це можна відчути. У гаджетах цього бракує.
2. Тримаючи книгу, ми орієнтуємося, скільки прочитали, скільки залишилося до кінця, де зараз знаходимося: на початку, всередині або наприкінці книги. Ми використовуємо 3 види пам`яті: просторову, зорову, кинестетичну.
Це доводить експеримент, в якому брало участь 2 групи дітей. Одна група читала з електронного носія, друга – з паперового. Цікаво, що при переказі послідовність подій в творі майже без помилок відтворила та група, яка читала паперову книгу. Ті, хто читав електронну – досить часто плуталися в послідовності подій.
3. Коли ми читаємо, наш мозок знаходиться «в блуканні»: ми щось думаємо, міркуємо, повертаємося до прочитаного. При читанні інформація вбудовується (інтегрується) в ті знання, які вже є.
4. Шість хвилин занурення в читання - і рівень стресу та тривожності знижується на 68%.
5. Роблячи позначки олівцем, ми вже думаємо, аналізуємо, запам'ятовуємо. Це, в свою чергу, сприяє розвитку мислення і швидкого пошуку потрібної і важливої ​​вже для нас інформації.
6. Вдумливе щоденне читання книги протягом 45 хвилин в день дозволяє навчити мозок дитини конструктивному лінійному мисленню, самостійному і послідовному.
7. Коли дитина записує, робить якісь нотатки власноруч в свій записничок, це
допомагає їй структурувати інформацію. У неї можуть з'явитися нові думки, рівень емоційної напруги знижується. Результатом цього є продуктивність та розвиток інтелектуальних функцій.
Підготовлено практичним психологом
Надією Владиславівною Соловйовою
М. Київ
___________________________________________________

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» 

ДОКУМЕНТИ ДОСТУПНІ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ
Сімейна угода для контролю часу онлайн - Дуже корисна річ для всієї сім'ї! Приділяйте увагу своїм дітям, Цікавтеся їх інтересами та зробіть їхнє життя насиченим не тільки онлайн....

Іноді діти переглядають контент не предназначений їхньому віку. Як їм допомогти? Можна поговорити з ними про те,
як вони почуваються, та зробити вправи на усвідомлення та
регулювання емоцій.

Віртуальна реальність Що це таке, та як мінімалізувати ризики від використання VR

Суїцид: причини та попередні симптоми Які стратегії використовують, аби підштовхнути дитину до самогубства в онлайні?

Зараз діти більше часу проводять спілкуючись в інтернеті частіше ніж в реальному житті. А чи знаєте ви всі небезпеки такого спілкування? і це не лише зіпсований зір чи надійні паролі в соціальних мережах.

Сьогодні кожна друга людина на планеті має доступ до інтернету та сторінку в соціальних мережах. А в Україні 92% дітей у віці до 12 років є постійними інтернет-користувачами, з них 28% почали користуватися мережею до 4 років. Онлайн-простір формує їхній світогляд, допомагає навчатися, впливає на родинні почуття, дружбу, перші романтичні (та часто навіть сексуальні) стосунки сучасних хлопців і дівчат.

Окрім можливостей, він створює і ризики для маленьких користувачів. Одночасно по всьому світу 750 000 злочинців встановлюють довірливий контакт із дітьми з метою сексуального насильства. Цькування теж перебирається в онлайн-формат, тож не оминає дитину і поза школою.

Секстинг (обмін інтимними фото й відео) також стосується вже не тільки дорослих. На жаль, 73% дітей в Україні ніколи не розкажуть дорослим про насильство, яке з ними відбулось.

До 13 років діти в середньому мають по 1300 фото та відео, які опублікували їхні батьки в соцмережах, а самі до 18 років створюють близько 70 000 дописів.

29% дітей повідомляють, що їм легше бути собою онлайн.

Українські діти використовують такі додатки*:
YouTube — 91%
Viber — 79.5%
TikTok — 59.7%
Instagram — 59.6%
Telegram — 44.1%
_______________________________________________________

2023рік.☝

Іноді, дітки погано говорять. Батьки ходять з малечею до логопеда. Але цього буває не достатньо. Треба займатися якомога частіше. До того ж, як мені розповів логопед, треба  ще й тренувати м'язи язичка.... 

натискайте тут Логопедія   це одне з відео яке вам у цьому допоможе. 

    ___________________________________________________







Уникайте цих фраз 
навіть у розпал сварки.
дозвольте 
дитині 
плакати
про виховання дітей






Немає коментарів:

Дописати коментар