Контакти

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

book виставки

30 січня  95 років Всеволоду Нестайку: книжкова виставка у бібліотеці
''Сонячна усмішка в дитячому світі"
Запрошуємо всіх шанувальників пригод, гумору та чарівного світу дитинства до нашої бібліотеки! До 95-річчя від дня народження Всеволода Нестайка ми підготували книжкову виставку, присвячену його неперевершеним творам.
На виставці ви знайдете улюблені книги кількох поколінь – від веселих пригод «Тореадорів з Васюківки» до чарівного світу «Дивовижних пригод у лісовій школі». Його історії захоплюють, вчать добру, дружбі та завжди залишають усмішку на обличчі.
Завітайте, пориньте у світ сонячного дитинства разом із книгами Всеволода Нестайка та відкрийте для себе нові історії, які зачарують і надихнуть!
З нагоди 400-річчя від дня народження Марусі Чурай у Лубенській Міській бібліотеці для дітей діє виставка-пісня «Вона ж була, як голос України». Відвідувачі мають змогу прослухати записи пісень Марусі Чурай у виконанні українських співачок та ознайомитись із літературою про життя та пісенну творчість піснярки з Полтавщини. На виставці представлені книги, що містять пісні легендарної народної співачки та поетеси, які близько 400 років звучать на нашій землі. З ім’ям Марусі Чурай пов’язують 23 пісні, що давно стали народними.
До образу Чураївни зверталася ціла плеяда відомих письменників: Борис Олійник, Михайло Старицький, Ольга Кобилянська, Степан Руданський, Лев Боровиковський. Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» видатної української поетеси Ліни Костенко здобув найвищу літературну відзнаку – Шевченківську премію. Цей роман та статті про нього займають окремий розділ книжкової виставки.
22 січня Україна відзначає День Соборності.
До вшанування цього державного свята долучилася і Лубенська Міська бібліотека для дітей оформивши книжкову виставку «Соборність України – соборність наших душ». Юні відвідувачі книгозбірні ознайомилися з матеріалами виставки, отримали пізнавальну інформацію про важливі події в історії України 22січня 1919 року – проголошення Акту Злуки ЗУНР і УНР. Запропоновані матеріали виставки стали актуальним нагадуванням про непорушну єдність та духовну цілісність нашої держави та її народу.


8 січня 1935 року в селі Біївці на Полтавщині народився український поет, один із найяскравіших представників шістдесятництва Василь Симоненко.
Він – знакова постать другої половини минулого століття – і то не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, позаяк його поезії – згустки високого гуманізму – були своєрідною предтечею усього руху опору 1960-1970-х років.
Євген Сверстюк якось зазначив, що Василь Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України.
За свою небайдужість та активну громадянську позицію поет усюди зазнавав цькувань із боку владних партійних структур. У 1962 році Василь Симоненко разом із художницею Аллою Горською і режисером Лесем Танюком віднайшов місця масових поховань жертв сталінських розстрілів на Лук’янівському та Васильківському цвинтарях, а також у Биківні, за що був жорстоко побитий кадебістами.
Видання творів поета було заборонене протягом п’ятнадцяти років. Лише в 1981 з інквізиторським редагуванням вийшла Симоненкова книжка «Лебеді материнства». Але поетичні шедеври «Ти знаєш, що ти людина?..», «Де зараз ви, кати мого народу?...», «Україні», «О земле з переораним чолом…» ходили у самвидаві, їх учили і знали напам’ять.
Пiсля побиття здоров'я Василя Симоненка погіршувалось. Лікарі діагностували йому рак нирок. Відчуваючи наближення кінця, поет нотував у своєму щоденнику: «Дивна річ: я не хочу смерті, але й особливої жадібності до життя не маю. Десять років для мене більш ніж достатньо». Через п’ять місяців після цього Симоненка не стало. Йому було всього 28 років.
З нагоди 90-річчя від дня народження славного поета-земляка Василя Симоненка, в Лубенській міській бібліотеці для дітей діє книжкова виставка-персоналія «Я для тебе горів, український народе».
Відвідувачі книгозбірні можуть ознайомитись із життєвим шляхом та поетичним словом В.Симоненка. На виставці також представлені мала проза митця та казки для дітей.

В. Симоненко вірші

11.12.24 Всеукраїнський тиждень популяризації правових знань у стінах Лубенська Міська бібліотека для дітей продовжує виставка-кросворд «Правовий ключик». Вона спрямована на профілактику правопорушень, надання правових знань та навичок правомірної поведінки. На виставці представлені міжнародні законодавчі акти про права дітей, міжнародні угоди, закони України та книги відповідної тематики, які розповідають про захист прав дітей.
Права та обов’язки, свобода і відповідальність – тільки в комплексі ці поняття роблять людину правоправними представниками суспільства.

«Армія – школа гарту і мужності» - за такою назвою в Лубенській Міській бібліотеці для дітей діє книжкова виставка-роздум, на якій представлені книги про історію та звитягу Збройних сил України.
Відвідувачі бібліотеки змогли переглянути цікаві експонати та отримати пізнавальну інформацію. Також їм були запропоновані інтерактивні вправи та завдання патріотичної тематики.
Гаражій Ростислав ВІТАННЯ ЗАХИСНИКАМ
з 2.12.2024




ЗІГРІЙМО СЕРЦЕ ДОБРОТОЮ

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.
До Міжнародного дня людей з інвалідністю наша бібліотека підготувала книжкову виставку, яка надихає людяністю, співчуттям, та силою духу.
Що вас чекає?
На виставці представлені книги:
про неймовірні історії боротьби та перемог;
твори, що вчать розуміти та підтримувати;
Терапевтичні історії про найважливіші цінності.
Література яка зігріє серце зимового вечора.
Мета виставки – нагадати, що кожен із нас може змінити світ, даруючи трохи тепла і розуміння варто лише повірити в себе і ти можеш стати СУПЕРГЕРОЄМ для когось.
Коли: з 2.12.2024
Де: Лубенська Міська бібліотека для дітей
Приходьте, аби відчути тепло доброти та підтримати ідеї рівності й поваги!

Щороку в четверту суботу листопада День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. Пропонуємо добірку книг цієї тематики.

з 16.11 
В стінах бібліотеки діє книжкова виставка «Тисяча днів і ночей…», присвячена героїзму українців, які відстоюють свою свободу, незалежність та національну гідність.       
В рамках тижня безпеки дорожнього руху, метою якого є
 профілактика дорожньо-транспортного  травматизму  
 бібліотека пропонує книжкову виставку з 14.11.                                                     

18 жовтня відзначають Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності й у XXI столітті для жодної країни світу.

Саме цьому злочину і присвячена прес-виставка «Моє життя – свобода», яка діє у Лубенська Міська бібліотека для дітей. Вона інформує про те, як не стати жертвою торгівлі людьми, як захиститись та протистояти сучасному рабству! Це темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб “ринку”, законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Повномасштабна війна, збільшення кількості людей, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми. Дуже шкода, але торгівля людьми ближче, ніж здається.

Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомляйте за телефонами:
1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за
ознакою статі та насильству стосовно дітей
102 – Гаряча лінія Національної поліції України
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
Будьте обережні та обізнані – це ваш найкращий захист!

Рідний край, вікова твердиня – Лубенщина. Ми пізнаємо її за пахощами квітучих лугів, за шелестом вітру в кронах дерев, за неповторним смаком джерельної води.
З нагоди Дня міста в стінах Лубенської Міської бібліотеки для дітей діє виставка-вікторина «Чи знаєте Ви рідний край: стежинами рідного краю». Знайомлячись із книжковою виставкою, юні відвідувачі отримують цікаву інформацію про рідний край (традиції, звичаї), дізнаються про наше славне місто Лубни від витоків до сьогодення. Гортаючи сторінки історії, читачі мандрують літературними стежинами письменників-земляків, поринаючи у розмаїтий світ поезії та прози, пізнають дивосвіт природи рідного краю, його красу та неповторність. 
На виставці представлені матеріали часів воєнного лихоліття, адже лубенці проявили мужність і героїзм на фронтах Другої світової війни.
Ми пишаємося нашим містом, його традиціями, культурною спадщиною та славними сторінками історії.





29 серпня За синє небо, за жовте колосся.

29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
То ж в міській дитячій бібліотеці представлена виставка-пам’ять «За синє небо, за жовте колосся», щоб відвідувачі книгозбірні мали змогу перегорнути цікаві експонати, світлини, малюнки, вислови та книги патріотичної тематики. Також до виставки додані qr-коди з більш детальною довідкою, світлинами, патріотичними піснями та відео.
Адже в цей нелегкий час ми маємо пам’ятати своїх героїв і почуватися єдиною нацією патріотичною, мужньою.









Сонях пам`яті






Лубенська Міська бібліотека для дітей вітає всіх з Днем вишиванки та запрошує переглянути виставку-інсталяцію «Українські вишиванки наче райдуги світанки», що презентується в книгозбірні. Виставка містить літературу з цікавими фактами про вишивальні техніки, орнаменти та значення символіки, знайомить користувачів бібліотеки з історією та особливостями української вишивки. А вишиті вироби майстринь надзвичайно прикрашають інсталяцію та приваблюють увагу всіх відвідувачів
.

Виставка швидко знайшла поціновувачів цього виду творчості.


Читачам бібліотеки з 10.05 пропонуємо нову книжкову виставку.
На ній підібрані чудові книги про життя та його цінності, про любов та родину, про віру в себе... Також на ній представлені терапевтичні книги для найменших читачів, а на одну з поличок відвідувачі Лубенська Міська бібліотека для дітей можуть ставити ті книги, які вони рекомендують прочитати своїм одноліткам.

З нагоди Дня Європи в Україні в Лубенська Міська бібліотека для дітей
оформлена виставка-подорож «Україна та Європа: прямуємо разом». Юні користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися із символікою, історією, національними і культурними традиціями Європейського союзу, здійснити літературний круїз Європою та дізнатись багато нового та цікавого.

День Європи для України - це символ єдності та миру на континенті, символ боротьби за свободу та європейське майбутнє.


#тиждень_молодіжної_книги з виставки- симпатії "Молодь рекомендує молоді"

На цю виставку читачі мають змогу самі поставити улюблену книгу та запропонувати почитати її своїм одноліткам.


Розпочинаємо Всеукраїнський тиждень дитячого читання незвичайною та цікавою виставкою-провокацією "Відкрий коли..."


                                                              Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ліна Костенко. Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.


Як не закінчується ніколи історія, так і ніколи не скасовується в ній авторитетна та багатогранна роль жінки.
11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат в науці.
В усьому цивілізованому світі жінки вийшли на лідируючі позиції в усіх сферах життя. В Україні статистика доволі непогана: 46% жінок- науковиць. Українки гучно зарекомендували себе в молекулярній біофізиці, психології та комп’ютерній інженерії
З цієї нагоди в стінах #Лубенської_міської_бібліотеки_для_дітей діє книжкова виставка–галерея «Жіноче обличчя науки». Відвідувачі мають можливість ознайомитися з життям і діяльністю жінок-науковиць та отримати інформацію про їх здобутки.

Щороку, 29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. 

Ми схиляємо голову перед Героями, які віддали своє життя за вільну Україну 29 січня 1918 року біля поліського села Крути.

До цієї дати працівники #Лубенської_міської_бібліотеки_для_дітей оформили мозаїку пам’яті – тематичну поличку «Крути. Нескорений політ», ознайомитись з якою ви можете, відвідавши нашу бібліотеку.
Найрізноманітніші матеріалами тих надзвичайно трагічних подій, розкривають всю героїку подвигу юнаків під Крутами у січні 1918 року в ім’я своєї Вітчизни.
В масштабах всесвітньої історії бій під Крутами – це символ нескореного духу нашої нації. Крути були, є і будуть, завдяки героїзмові хоробрих студентів, однією з найгероїчніших сторінок нашої історії.
І любов до рідного краю, зароджена в серцях найкращих представників українського студентства, так само яскраво й незнищенно палає і нині в наших серцях.

22 січня – великий День ЄДНАННЯ

З нагоди Дня Соборності для юних читачів Лубенської міської бібліотеки для дітей була оформлена книжкова виставка «Свята моя земля, велична Україна».

Запропоновані матеріали виставки стали актуальним нагадуванням про непорушну єдність та духовну цілісність нашої держави та її народу.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ разом зможемо досягти величної мети. Адже сьогодні кожен відкриває своє серце для любові до Неньки-України, хвилюється за її долю, і вірить, що свято соборності знову об’єднає усіх своїм покровом. То ж запрошуємо Вас пригадати ті пам’ятні історичні події, ознайомившись з тематичною виставкою до Дня Соборності.


 У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні триває 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. Лубенська Міська бібліотека для дітей також долучилася до національного проєкту.

Завдяки книжковій виставці, що експонується в книгозбірні, маленькі учасники дорожнього руху зможуть отримати більше інформації щодо його безпеки.


Книжкова виставка-інсталяція «На захисті Батьківщини», яку напередодні відзначення Дня Збройних сил України оформили в Лубенській міській бібліотеці для дітей, викликала неабиякий інтерес у маленьких користувачів книгозбірні. Добірка книг та журналів представлена на виставці в доступній формі знайомить юних читачів з історією формування збройних сил від сивої давнини до сучасності, з родами військ, видами різної зброї. Оповідає про хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці .
День Збройний сил України – почесне свято тих, хто вартує нашу державу, демонструє небачену незламність та героїзм, захищаючи свій народ і рідну землю. Читачі та працівники бібліотеки з почуттям глибокої шани щиро вітають ветеранів та військовослужбовців Збройних Сил України і бажають надійного родинного тилу, богатирського здоров'я, звершення мрій, Перемоги і Миру.
Найкраща в світі наша Батьківщина
Чарівна осінь 




28 липня - Міжнародний день шахів
28 червня ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ - ОСНОВНОГО ЗАКОНУ ДЕРЖАВИ.
21 травня - ДЕНЬ ЄВРОПИ
18 травня - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

120 років Олесь (Олександр) Васильович Донченко (* 19 серпня 1902, с. Великі Сорочинці Полтавська область12 квітня 1954, м. Лубни Полтавська область) — український радянський поет, прозаїк, казкар.



Новинки від УІК на абонементі та в читальному залі



20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.
15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці (A/RES/70/212). Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, в тому числі за допомогою проведення просвітницьких і суспільно-пропагандистських заходів, з тим щоб заохочувати повноцінну і рівноправну участь жінок і дівчаток в процесах в сфері освіти, професійної підготовки, забезпечення зайнятості та прийняття рішень в природничо-наукової області, ліквідувати всі прояви дискримінації по відношенню до жінок , в тому числі в галузі освіти і зайнятості, і долати правові, економічні, соціальні та культурні бар’єри на шляху до цього, в тому числі заохочуючи розробку науково-освітньої політики та програм, включаючи, в міру необхідності, шкільні програми, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці. (Джерело: un.org)

29 січня - День пам'яті героїв Крут.
Крути. Саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
До цієї дати в бібліотеці оформлено тематичну поличку - мозаїку пам'яті "Крути. Нескорений політ". Діти мають змогу ознайомитися з найрізноманітнішими матеріалами  тих надзвичайно трагічних подій, в яких розкривається хід трагедії, героїка подвигу синів України (київських студентів та учнів) в ім'я своєї Вітчизни.
Любов до рідного краю, зароджена в серцях найкращих представників українського студенства, так само яскраво й незнищенно нині і в наших серцях більше ста років після КРУТ.

22 січня- День Соборності України-
одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності України.

Цього року відзначаємо 103 річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки — однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.
Запрошуємо долучитися до вшанування цієї пам'ятної події. 
В стінах книгозбірні оформлена книжкова виставка "Свята моя земля - велична Україна". Вона є нагадуванням кожному свідомому українцю про те, що лише у єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети.

В січні Україна відзначала день народження поета-класика Володимира Миколайовича Сосюри.


 

22 квітня Всесвітній день Землі.
Читачі нашої бібліотеки дуже старалися, щоб привернути увагу людей до навколишнього світу... Світу, який нас оточує... Світу, в якому ми живемо.
 
Гартуй свій дух і волю й тіло,
Берися за роботу сміло.
Уже тепер з маленьких літ
Іди добро творити в світ!

Свій голос віддаю за матінку-природу
За чистоту Землі, красу і вроду.
За екологію довкілля і душі.
Ставай і ти й діла свої верши.

 
Натискайте на мітки та подорожуйте плакатом. Це весело, цікаво та корисно. 

Літописець з берегів Сули
100 років від дня народження В. К. Малика