Контакти

Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).
вул. Григора Тютюнника 19А

Цифрова освіта

13 жовтня в бібліотеці була проведена інтернет-година «Безпека в інтернеті». Останні роки слово «Інтернет» щільно увійшло в наше життя. Це інформаційний простір, який дозволяє дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись, не виходячи з дому, грати в ігри. Та у віртуальному просторі, крім цікавої та пізнавальної інформації, міститься чимало загроз. Безпека в інтернеті – це критично важливий аспект нашого життя в сучасному цифровому світі. З кожним роком кіберзагрози стають дедалі поширенішими, тому сьогодні проблема безпеки дітей в інтернеті постає особливо гостро.

Саме про негативний вплив інтернету, кібершахрайство, про використання чатів ШІ, вплив блогерів на підлітків та багато іншого говорили на інтернет-годині, користуючись путівником для безпечної подорожі Дьякова А., Касілова А. "Діти та батьки в інтернеті". Діти ділились прикладами користування інтернетом із власного життя, грали в гру «Онлайн-етикет», де обговорювали та вирішували різні ситуації (спам або фальшиві новини, створення онлайн профілю, незнайомець просить фото та ін.), в гру «Паролі-фортеці, де створювали надійні паролі використовуючи запропоновані різні символи, числа та літери, а потім намагалися зламати паролі один одного.
Не менш цікавою була гра «Кібердетективи». Під кінець заходу переглянули серіал «Персональні дані» на порталі «Освіта.Дія», отримали від бібліотекарів пам’ятки «Правила інтернет-безпеки та інтернет-етики» та попили смачний чай.
Хаби цифрової освіти в бібліотеках

Вересень-жовтень 2024 Бібліотека надає жителям громади консультації та практичну допомогу у різних цифрових сферах. Кожен може не лише безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності, а й звернутися до фахівців книгозбірні за допомогою у користуванні власними гаджетами та навіть банкоматом. Нещодавно бібліотекар Галина Кравчук надавала мешканці громади консультацію як користуватись банкоматом.



Юна читачка звернулась за практичною допомогою у створення публікації в програмі Publisher. Разом із бібліотекарем Галиною Кравчук читачка навчилась не тільки створювати публікацію, а й роздруковувати її.

Діяльність Хабів цифрової освіти здійснюється в рамках проекту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України.
А чи знаєте ви, що з клавіатури можна керувати комп’ютером? Вивчивши кілька простих команд (інструкцій для комп’ютера), ви зможете працювати ефективніше. За допомогою однієї або кількох клавіш клавіатури можна виконувати майже будь-які дії та команди, які можна виконати за допомогою миші.
Так, до бібліотеки звернулась жителька громади, щоб отримати консультацію щодо комбінації "Гарячих клавіш" Word. Бібліотекар Галина Кравчук надала індивідуальну консультацію, та проконсультувала Світлану як створювати таблиці у Word.






Комп'ютерна грамотність. Цифрова освіта в бібліотеках

Компютерна грамотність дозволяє людям не лише ефективно спілкуватися, здійснювати електронну комунікацію, а й також розвивати творчі навички дорослих і дітей через використання спеціалізованих програм.

Консультацію та практичну допомогу в Хабі цифрової освіти в Лубенській міській бібліотеці для дітей надають Інна Пона та Галина Кравчук. Звертатися до Хабу можуть громадяни будь-яко віку для підвищення рівня цифрових навичок.

Діяльність Хабів цифрової освіти здійснюється в рамках проекту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України


9.07.2024. Сучасна людина не уявляє собі життя без інтернету. Інтернет є широким інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні і негативні сторони. Саме їх і досліджували юні інтернет-користувачі, для яких працівники бібліотеки провели медіа-урок «Безпека в інтернеті». Захід проведено в рамках проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України. Розпочали урок із диспуту на тему «Книга чи комп’ютер: в сучасному і майбутньому?» Користуючись інтернетом щоденно, діти вправно відповідали на питання вікторини «Що я знаю про інтернет?» та відгадували логічні загадки. А який же урок без задач. Учням були запропоновані задачі «Правила безпечної поведінки в мережі», з якими всі справились на відмінно. І, звісно, ігри! Але також не звичайні, а про поводження в інтернеті: гра «Відтвори емоцію смайлика», «Мереживний клубочок», «Назви нікнейм». Познайомились із новим словом «нетікет» і закріпили Правила інтернет-безпеки та інтернет-етики. Діти наводили безліч прикладів неправильного користування інтернетом із власного життя, обговорювали соцмережі, застосунки та сайти, якими користуються найчастіше. Урок пройшов цікаво та пізнавально. Діти отримали новий багаж знань про безпечний світ в інтернеті