Ви можете нам зателефонувати (053615)2621 або (053615)62213 або долучитися до групи у VIBER(посилання праворуч).

Чи знаєте ви...?

 Читаючи періодичні видання нашої бібліотеки, кіт Матраскін звертає увагу на різні цікаві факти. 

Чи знаєте ви що...

🥒🥒🥒 Найбільший огірок у світі (вагою близько 27 кг, довжиною 96 см. ) був вирощений у Туркменістані в 2020р. (із журналу Сашка)

🐱Якщо любиш дивитися сни, з'їж на ніч сир чи якісь інші молочні продукти - після них сни часто бувають яскравими.

Серце ❤️ синього кита найбільше у світі! За розміром його можна порівняти з автомобілем, а важить воно приблизно 600кг.

Рудоволосих людей на планеті лише 2%. У  середньовічній Європі люди вірили, що ельфи та феї були рудоволосими.


.

🙀Звичайним шкільним олівцем можна провести лінію завдовжки 56 кілометрів...


🙀Скільки важить удар боксера?  Удар людини, що не знає прийомів боксу, важить 60-80 кг. А прямий удар боксера - 300 кг. , бо його наносять не однією рукою, а всім корпусом.
🙀Гончарним кругом люди почали користуватися 5 тисяч років тому.
🙀Є квіти які РОЗТОПЛЮЮТЬ сніг.

Це підбіл звичайний.  Рослина дихає і сніг довкола потроху тане. Ці квітки ще називають Мати-й-мачуха.

🙀Теплична смакота, яка рано з'являється в магазинах, містить дуже багато шкідливих нітратів.
 А нітрати - загроза твоєму здоров'ю. Найбільше ними насичені салат, листкова капуста, кріп, шпинат, редиска, цибуля. Позбавитися нітратів можна під час приготування їжі. Овочі чистять і кладуть у киплячу воду без солі.
Варити слід на слабому вогні. Воду негайно злити - бо при охолодженні частина нітратів може повернутися! У смажених і тушкованих овочах вміст нітратів зменшується лише на 10%. Листя салату, петрушку, кріп, цибулю треба замочити в холодній воді на 15 хвилин (але не більше, інакше туди перейдуть вітаміни), капусту можна порізати та теж замочити. Краще вживати лише листя кропу й петрушки. В стеблах найбільше нітратів. Редиску огірки та яблука треба обчистити - у верхньому шарі найбільше шкідливих  "гостинців". У капусті слід видалити верхнє листя, прожилки і качан. 

🙀Сучасних людей замість пахощів дерев і квітів оточують запахи фарб і лаків, випари від лінолеуму і меблів, синтетичних килимів, шкідливих речовин, які виділяють телевізори, комп'ютери, телефони, телевізори... Кожна з них загрожує здоров'ю, а змішуючись, вони утворюють небезпечний "ПОВІТРЯНИЙ КОКТЕЛЬ" Тож у кожного в домі повинні бути зелені рятувальники, які не лише поглинають шкідливі речовини, а й виробляють кисень. ХЛОРОФІТУМ ЧУБАТИЙ, ДРАЦЕНА, МОНСТЕРА, ПЛЮЩ, ФІКУС БЕНДЖАМІНА, САНСЕВ'ЄРА.🙀

🙀Мед не псується багато років та при правильному зберіганні навіть не втрачає смаку впродовж тисячоліть. Просто у ньому гинуть усі мікроби. Якщо ти бодай ложечку з'їдатимеш цієї смакоти щодня то будеш здоровим і бадьорим. 

😸Про це, доречі, я дізнався із журналу Барвінок😸


🙀У Британському музеї експонуються ковзани, на яких каталися 2 тисячі років тому?

🙀Котята починають бачити і чути лише через 10 днів після народження. А ще, на третьому тижні, в них починають різатися зубки. Так, як і в людей, у них спочатку з'являються молочні зуби, які  пізніше змінюються на корінні.

😻Щиро дякую за увагу! Ваш кіт МАТРАСКІН 😻

Немає коментарів:

Дописати коментар